Skocz do zawartości

Rotring Esprt


Polecane posty

Od dłuższego czasu kusiło mnie, żeby wypróbować jedno z piór Rotringa. Najchętniej przetestowałbym Rotringa 600 – bardzo podoba mi się jego surowy, industrialny design. Na ten moment jednak pióro to jest dla mnie za drogie. Uznałem, że również tańsze pióra powinny być wizytówką marki (choć w niektórych wypadkach - Parker - są jej antyreklamą). Dlatego też, po chwili namysłu i zapoznaniu się z dostępnymi w internecie materiałami na temat Rotringów, wybrałem model Esprit.

resprit10.jpg

Wybrany przeze mnie egzemplarz ma wyjątkowo ładny kolor – w zasadzie to on zadecydował o jego kupnie.

resprit12.jpg

Wygląd / Konstrukcja(6/10) – ogólnie biorąc pióro jest zgrabne i prezentuje się dobrze. Lepiej z daleka niż z bliska. Wąski, aluminiowy korpus dobrze układa się w dłoni. Pióro polakierowano na zielono – bardzo odpowiada mi ten odcień. Karbowana sekcja wygląda interesująco i jest ergonomiczna. Pióro przeszło chrzest bojowy na długiej sesji Assessement Center – po kilku godzinach notowania, mimo krótkich i nielicznych przerw, wciąż pisało mi się nim dobrze.

resprit7.jpg

Skuwka jest długa, jej wykonanie obniża noty w kategorii konstrukcja. Po pierwsze klips nie jest zamknięty, po drugie charakterystyczny czerwony pierścień wykonano z tworzywa nienajlepszej jakości. Z daleka prezentuje się nieźle, ale z bliska łatwo dostrzec, że elementy skuwki nie są idealnie spasowane ani nie są wykonane z materiałów dobrych jakościowo.

resprit4.jpg

Stalówka (7/10) – zgrabna stalowa stalówka, M-ka. Wierzch stalówki jest gładki, na skrzydełkach widoczna jest nazwa firmy i oznaczenie grubości stalówki. Jest to dobra stalówka, ale dla mnie trochę za sztywna.

resprit1.jpg

resprit3.jpg

resprit5.jpg

System napełniania: konwerter lub naboje. Używam długiego naboju Parkera, który napełniam strzykawką atramentem (obecnie De Atramentis Bamboo Green).

Stosunek jakości do ceny (6/10) – Rotring Esprit nie jest drogim piórem – za swój egzemplarz zapłaciłem 15 $. Z drugiej strony nie wyróżnia się ani ponadprzeciętnymi walorami użytkowymi ani nie zachwyca mnie designem. Bez dwóch zdań jest to pióro, które dobrze sprawdzi się jako wół roboczy. Ponieważ jednak wolę miększe stalówki częściej w roli tej używam Baoerów i styranego Hemisphere Watermana. Najprawdopodobniej zachowam to pióro – polubiłem je. O ile jednak ktoś nie jest fanem Rotringów polecam w tej cenie zakup dwóch Baoerów (100 i 507).

Na koniec załączam próbkę pisma:

repismo.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tańsze Rotringi wcale nie są złe, mam i chwalę Core :) używasz Parkerowych naboi? Standardy nie pasują? Kusi mnie jeszcze jakiś Rotring, na tego natknęłam się na alle... i jak jeszcze dojrzeję do myśli o kupnie, to będzie mój :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szykuję dla pióra bojowe zadanie, będzie mi służyło do wypełnienia rameczek w zeszyciku, które postanowiłam przeznaczyć na subiektywne oceny i minirecenzje atramentów jakie posiadam :) ze względu na stalówkę, którą dobrze znam, będę wiedziała, jaki atrament jest dobry a jaki lepszy :)

recenzyjki powrzucam, pióro przejdzie ponownie chrzest bojowy (odkąd myślę o tym zeszycie i roli dla mojego Core - skubane przestało wyciekać) i coś o nim napiszę więcej. zdjęcia wrzucone już były, ale bez trumienki, wszystko wkrótce :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 years later...

Od trzydziestu lat posiadam dwa pióra (srebrne i czarne o dwóch grubościach stalówki) Rotring'a o sześciokątnym przekroju metalowego korpusu i już nawet nie pamiętam jak się nazywa ten model... Problem polega na tym, że Rotring zaprzestał produkcji naboi z czarnym atramentem w białych pudełeczkach, który to idealnie sprawdzał się w moim piórze, a stare zapasy się skończyły. Atrament z naboi do Artpen'ów (w czarnych pudełeczkach) niestety nie ma tej samej gęstości i nie pisze tak ładnie jak ten stary. Przestaje spływać choć pióro jest czyste. Pytanie brzmi: jakim atramentem da się zastąpić atrament do piór Rotringa "BRILLANT"?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...