Skocz do zawartości

Kłaniam się, całuję rączki i do nóżek padam!


Michał

Polecane posty

Dzień dobry!

Zarejestrowałem się już parę dni temu, ale jeszcze się nie przywitałem, bo najpierw chciałem poznać trochę Wasze zasady. Trochę poznałem, więc witam się serdecznie!

W temacie piórek: w podstawówie miałem jakiegoś szkolnego Pelikana na naboje, ale szybko się gdzieś zawieruszył. Potem na długie lata cisza, a potem coś mnie ruszyło i zacząłem grzebać w necie. Trafiłem na drogi sklep Bazarnik i na jakąś stronkę, która między wierszami mówiła do osoby ją odwiedzającej "Pióra wieczne są dla bogaczy! Nie grasz w golfa i nie masz jachtu? Zapomnij!". No i trochę zapomniałem. Parę lat temu jednak kupiłem sobie na Allegro jakiegoś używanego i najprostszego tłoczkowego Pelikana, a parę dni temu go popsułem. Chciałem go rozłożyć do mycia, źle to zrobiłem i ciach! Nie mam żadnego piórka.

Bardzo chciałbym mieć jakieś TWSBI. Dzięki temu forum dowiedziałem się o tej firmie. Poczytałem trochę, pooglądałem i spodobało mi się. Widziałem ostatnio jedno TWSBI na Allegro. To ktoś z tego forum sprzedawał?

Kiedyś znowu kupię sobie Pelikana. Wybiorę jakiś wyższy model. Tylko czemu one są takie drogie? Nie wyglądają jakoś ultrazachwycająco przecież.

Jeszcze raz witam wszystkich gorąco! Miłego wieczoru!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee, ta sprawa nie zasługuje nawet na osobny wątek. Po prostu myślałem, że wykręcę tłoczek, ale to chyba była wersja z nierozbieralnym korpusem, przyłożyłem się i wszystko gruchnęło, posypało się.

Cóż, moja własna głupota. Wstyd mi trochę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Czarny chyba M200. Została mi po nim skuwka (na zaokrąglonym szczycie frezowany pelikan wypełniony złotą farbą, złoty klips-dziób i złoty pierścień zwężający się ku korpusowi z napisem + W. - GERMANY + PELIKAN) i stalówka (pozłacana, chyba EF). Te dwa elementy są w doskonałym stanie, reszta zmarła.

Edycja: korpus był czarny jak smoła z czarnym okienkiem do sprawdzenia poziomu atramentu. Jak to w Pelikanach. Korpus nie miał żadnych złoceń.

Edytowano przez Michał
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...