Skocz do zawartości

Sailor 1911


atuzi

Polecane posty

Czy to tylko moje "widzimisię", czy stalówki 1911 są twardze od wersji Pro Gear? Takie odnoszę wrażenie przy pisaniu.

Mam tylko jednego Pro Gear i u mnie jest odwrotnie, ta w Pro Gear jest twardsza od pozostałych, ale ona ma oznaczenie H-F, więc może dlatego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chociaż mi marzy się Realo, a o nim - w mojej sytuacji - mogę sobie właśnie tylko marzyć ;)

Widziałem kiedyś porównanie pojemności zbiornika na atrament w Realo i okazało się, że wchodzi do niego mniej niż do naboju czy konwertera, więc zrezygnowałem. Moim zdaniem pojemność zbiornika w Realo, ok 1 ml., to jakaś porażka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Mogę pisać standardem 1911 H-F i professionalem gear H-F. Obie 21 ct. Obie gładkie ale...? Dobra, pewnie wydaje mi się, że mi się zdaje.

Nie widziałem Standardów 1911 ze stalówką 21k. Moje mają 14k. Jesteś pewien, że to Standard (a nie Large) i ma stalówkę 21k.?

Edytowano przez atuzi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Sailora Profit (czyli 1911 Standard) Mozaique ze stalówką 21k, jeszcze ze starym wzorem zdobienia, z dawnej dystrybucji Inahona. Wieczorem pstryknę obrazek porównawczy.

Istnieje seria stalówek "naginata" w rozmiarze Standard, one też są 21k (przynajmniej nibs.com tak twierdzi).

Edytowano przez Alveryn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej zdjęcie z katalogu Sailora. Strona opisująca wersję standard. Mowa jedynie o stalówkach "14 k gold 24k gold plating". Natomiast przy modelach Large info jest wyraźnie, że stalówki są 21K Gold.

sailornib_zpsc06dd8b6.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem kiedyś porównanie pojemności zbiornika na atrament w Realo i okazało się, że wchodzi do niego mniej niż do naboju czy konwertera, więc zrezygnowałem. Moim zdaniem pojemność zbiornika w Realo, ok 1 ml., to jakaś porażka.

Ale jednak... sam fakt wbudowanego tłoczka jest fajny :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i fajnie wygląda okienko podglądu, ale jest to chyba jedyny przypadek, w którym po zastosowaniu tłoczka pojemność jest mniejsza od naboju. Tłoczek wprowadza się po to, aby zwiększyć pojemność zbiornika na atrament a nie, żeby zadawać szyku. Obecnie mam cztery Sailory, więc chyba lubię te pióra, ale zarówno cena jak i pojemność Realo dla mnie spisują to pióro na straty. A szkoda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie katalog nie pokazuje wszystkiego. Według Taizo, 'this pen is made only for Japan's market'.

http://www.engeika.com/product/98

http://www.engeika.com/product/99

A to ze sklepu internetowego Sailora: http://www.sailor.co...tainpen/11-1521

Edytowano przez Alveryn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że Profit ze stalówką 21k jest tylko na rynek japoński, choć dla mnie to dziwne, że nie chcą sprzedawać droższych modeli za granicą. Aż takim specjalistą od Sailora to nie jestem. Katalog, który mam oczywiście jest na rynek zachodni. Czy ma ktoś jakieś starsze katalogi Sailora? Z chęcią bym zobaczył ich produkcję na przykład z lat przed II wojną i po. Są gdzieś jakieś archiwa internetowe?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecuję więcej nie zadawać pytań :D:P

Pzyrzekam nie dotrzymac slowa.

Wracając do tematu. Sailor to fajne pióro. Dla mnie to taki budżetowy MB.

Japończki wogóle takie pióra dla każdego na każde zastosowanie.

BTW. Testuję Platinum 3776 na okolicznośc wysychania. Na razie 2 m-c i nic. Pisze od ręki. Zobaczymy za rok.

Edytowano przez marwis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW. Testuję Platinum 3776 na okolicznośc wysychania. Na razie 2 m-c i nic. Pisze od ręki. Zobaczymy za rok.

O ile pamiętam oryginalny firmowy test to było 6 m-cy. Jak zrobisz test roczny to będzie wynik na miarę "Das Boot", gdzie zeszli pod wodę coś dwa razy głębiej niż norma przewidywała aż nity zaczęły strzelać, ale...okręt wytrzymał. hahaha :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile pamiętam oryginalny firmowy test to było 6 m-cy. Jak zrobisz test roczny to będzie wynik na miarę "Das Boot", gdzie zeszli pod wodę coś dwa razy głębiej niż norma przewidywała aż nity zaczęły strzelać, ale...okręt wytrzymał. hahaha :D

Jeszcze mi o Nautilusie coś napisz dla przypomnienia.

Troszkę dłużej http://www.platinum-pen.co.jp/e_fountain_century.html

e_motosu_17.jpg

Grafika jest własnością Platinum Pen Japonia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...