Skocz do zawartości

Japończyk do 200zł


Polecane posty

Witajcie,

zepsułem kolejnego swojego Pilota 78G, więc przyszedł czas kupić coś nowego. Oczywiście interesują mnie tylko japońskie pióra, bo przy nich mam prawie pewność, że stalówka będzie naprawdę cienka. Rozejrzałem się trochę i na ten moment mam na oku kilka modeli:

- Pilot MR (niestety ma stalówkę M, więc potrzebny byłby swap z Pilota 78G lub Plumixa),

- Pilot Prera (nie wiem za wiele o tym piórze),

- Platinum Plaisir (całkiem ciekawe pióro, ale czy Platinum piszą równie cienko jak Piloty? Miałem model Preppy i nie zapamiętałem go w dobrym świetle, ale to jednak różnica ceny)

Więcej modeli nie kojarzę, moglibyście coś doradzić?

Pozdrawiam ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plaisir nie pisze tak cienko, jak piloty - ale posiada inne zalety, mianowicie nie zasycha.

W moim przypadku - ruszyły od przyłożenia po ok. 6 i po po ok. 14 miesiącach kompletnego zapomnienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na długim nie zasychaniu tak bardzo mi nie zależy, bo ma to być wygodne pióro do codziennego użytku, dlatego najważniejsze są walory piśmiennicze. Obawiałem się właśnie, że Platinum będą jednak pisały grubiej, dlatego pozostaje celować w Piloty. Co z Sailorami albo tymi Tombow? Czy one również piszą cienko? Może ktoś ma japończyka, którego chciałby się pozbyć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba to samo co Pilot MR

Chyba jednak nie:

http://www.jetpens.com/Pilot-Cocoon-Fountain-Pens/ct/1708

http://www.jetpens.com/Pilot-Metropolitan-Fountain-Pens/ct/1706

Sam zastanawiam się, jakie są różnice (poza ceną). Rozmiary piórka mają te same, na oko sekcja i spływak te same... Może to "podrasowana" wersja z lepszych materiałów? Nie wiem. Na FPN jest wątek o różnicach, ale FPN chwilowo nie działa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metropolitan ma dorzucony konwerter, działa z nabojami Pilota i jest... dużo tańszy. :blink:

Któraś wersja (możliwe, że Cocoon) działa na naboje international.

Edit: jednak, sądząc z komentarzy, nie Cocoon. Może "ten trzeci", oznaczony MR?

Edytowano przez Alveryn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często, gdy się nudzę i dodatkowo piszę w różnych zeszytach, które mają bardzo odmienne rodzaje papieru przez co atrament czasami się rozlewa i kreska jest trochę grubsza, zaczynam grzebać przy stalówce i próbuję ją dogiąć na różne sposoby, żeby pisała odpowiednio dla mnie. Niestety przez to odginanie metal robi się trochę miększy i to już kwestia czasu, aż końcówki skrzydełek odpadną.. Niestety załatwiłem tak niejedną stalówkę, dlatego teraz po zakupie Pilota MR chciałbym włożyć tam stalówkę z 78G i walcząc z pokusą wytrzymać "na wieki" z jedną stalówką ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...