Skocz do zawartości

Co dzisiaj i jak napisałeś - próby kaligraficzne


kerad

Polecane posty

  • Odpowiedzi 133
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

a ja sobie plakietkę służbową napisałem. nie jest idealna, bo stalówka za gruba do tak małej plakietki. no i ciągle ktoś wchodził i spokoju nie było.

Świetnie wyszło i kolor atramentu fantastyczny! B)

Oto moja próbka. Pilot plumix BB fragment tekstu duetu Lacrimosa "Am Ende Stehen Wir Zwei".

Ale pięknie! Teraz coś takiego na białej kartce z linijkami pod spodem i będzie szał ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem mozliwość dziś oglądać prace Long Toma na żywo, widziałem jak posługuje się maczankami i mogę rzec: czapki z głów. Jak na dwa tygodnie prób/nauki to robi pioronujące wrażenie.

Long Tom wrzucaj inne swe prace, proszę :)

Copperplate takie, że pozazdrościć. Dołączam się do prośby Akszugora :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod koniec kwietnia miałem urwanie głowy w pracy, a popołudniami i wieczorami kafelkowałem 2 balkony :angry:. Teraz się odreagowuję na szczupakach.

W międzyczasie zacząłem przygotowania do zmagań ze spencerianem - tak, że niedługo pewnie coś pokażę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czekamy, czekamy! :)

Ja na razie wzięłam za przerabianie dzieł szanownego pana Storma Thorgersona na ich piórowe wersje, bo kaligrafia zatrzymuje się na paru nieregularnych kleksach i permanentnie ubrudzonych na czarno łapach :D Im bardziej tego sama próbuję, tym większy zachwyt wzbudzają we mnie prace innych z tego wątku :rolleyes:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

kupiłem ostatnio zestaw manuscripta do kaligrafii, także próbuję się na razie z pismem średniowiecznym. próbuję też jak pióro pisze różnymi atramentami na różnych papierach. poniżej próbki:

 

okcw.jpg

notes oxforda z wyrywanymi kartkami. jak dla mnie zbyt śliski do tego pióra, choć to i od atramentu zależy. zauważyłem, że watermany mają zbyt lichy przepływ, o niebo lepszy jest camlin. atramenty dedykowane to inna bajka. pozytywnie mnie zaskoczył czarny, na którym nie ma ani grama cieniowania. bardzo mnie to cieszy. gorzej z sepią.

 

 

cj9i.jpg

 

tu natomiast użyłem notesu z emipka, tego najtańszego, o najcieńszym papierze. jest to strzał w przysłowiowe oko byka, bo pióro mimo stalówki 4B pisze dość sucho, a chłonny papier nieco poprawia przepływ. przy okazji przebijanie jest mniej widocznie niż w przypadku TWSBI stub 1,5mm.

 

przy okazji mam pytanie, jaki krój czcionki gotyckiej był w Polsce najbardziej rozpowszechniony w jesieni Średniowiecza? szwabacha? rotunda? albo inaczej, która czcionka pasowałaby na etykietę krupniku staropolskiego.

 

ps. przepraszam za wygląd próbek, nie ćwiczyłem z miesiąc i pisałem z pamięci.

Edytowano przez rbit9n
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

A oto i owoc zastępstwa na angielskim i częściowo zbyt wcześnie skończonego sprawdzianu z historii. I choć pan usiłował mnie powstrzymać od tworzenia zrzucając mi na głowę plakat na drewnianych listewkach (:D) ja się nie poddałam!

 

li5a.jpg

 

Napis robiony na zamówienie (stąd treść...), wrzucam, bo  jutro już muszę oddać :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...