Skocz do zawartości

Długopis vs. pióro kulkowe


Fenthin

Polecane posty

Cześć,

no ładnie, ledwie druga wypowiedź, a tu już długopisy i inne herezje. Sytuacja jednak wygląda następująco: za mniej więcej miesiąc mój rodziciel będzie obchodził urodziny. Uznałem, że skoro zainteresowałem się piórami, sprezentuję mu coś do pisania. Z racji tego, że większość czasu tato mój spędza w, ładnie to ujmując, niekoniecznie sterylnych warunkach i wypełnia przy tym masę papierzysk, także na drukach samokopiujących, uznałem, że gdybym kupił pióro, i tak leżałoby między papierami, a głównym narzędziem pracy nadal byłby tani długopis.

Pomyślałem więc o długopisie, ale porządnym. Takim, którego nie znajdziemy u każdego. Jako że to głównie skorupka na wkłady, ale też powinien trochę posłużyć, ograniczyłem się do 70-80zł. Początkowo padło na Parkera IM. Ładny, zgrabny, do większej ręki powinien się nadać. Poczytałem jednak trochę na temat wylewających się wkładów tej firmy oraz zauważyłem wśród znajomych całą masę artykułów z tej właśnie serii i zaczęły się schody. Wieje nudą, wybór słaby, a ja przecież chcę znaleźć coś, czego nie będzie miała połowa otoczenia. W końcu znalazłem kilka opcji, ale część z nich to pióra kulkowe.

I tu moje dwa pytania. Czy z praktycznego punktu widzenia, długopis różni się czymkolwiek od pióra kulkowego? Jak wygląda kwestia wypełniania druków na papierach samokopiujących takim "piórem"?

pozdrawiam

Fenthin

Edytowano przez Fenthin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłam, w temacie o tym, jakie długopisy lubimy:

Długopisom gromkie "nie". Tylko pióra wieczne. Zaznaczam, że sporo piszę przez druki samokopiujące i nie mam problemów.

nie wiem tylko, którym piórem dokładnie. chyba, że Twój tata z jakiegoś powodu miałby niechęć do stalówek, to się nie wtrącam, bo jak dla mnie pióro kulkowe a długopis ma różnice dla mnie nie do wyczucia. są dziecięce pióra kulkowe, do których można ładować nabój, ale to taki przechodni pewnie etap w nauce pisania, żeby mogły zmazików używać popełniając błędy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, kojarzę tę wypowiedź. I wątpię, że dotyczyła ona piór kulkowych.

Rzecz w tym, że sam też nie potrafię wskazać szczególnych różnic między tymi dwoma przyborami. Szczególnie że w całej masie piór kulkowych po zużyciu wkładu wymianie podlegają całe "wnętrzności". Jak w zwykłym długopisie. Czyli co, kolejna bajka speców od marketingu?

Nie wiem czy z niechęci do pióra, czy z przyzwyczajenia do długopisu, ale odkąd pamiętam, pisze wyłącznie długopisem. A starych nawyków nie da się zmienić, szczególnie u faceta :D Chcę, by było to narzędzie pracy, nie bibelot leżący w biurku i stąd taka, a nie inna decyzja.

Edytowano przez Fenthin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 years later...
Cytat

poczekaj poczekaj, ktoś się wypowiedział, że przez druki samokopiujące też pisze piórem, znajdę ten wpis i zacytuję, co by nie być gołosłownym.

Może chodzi o posta z tematu: Długopis lepszy niż pióro? Str.7, post by użytkownik rbit9n:
 

Cytat

u mnie w takich przypadkach sprawdza się parker 51 lub sheaffer imperial II. w ostateczności lamy 2000. we wszystkich trzech przypadkach można podpisywać druki samokopiujące z dwiema kopiami.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

@Ann_gd Niesamowite, ideologie jak widać dzisiaj w modzie. Ludzie skąd u was to parcie na tylko własne Ja? "da się zmienić nawyki upartego wapna nienastawionego na + dla nowinek i inności faceta. próbowałam, dostał do ręki pióro, zachwycił się :)" Tak na marginesie skąd określenie "wapniaki"? Jak wy siebie określacie? Znasz ""wapno"" całego świata, wiesz czego potrzebują a na pewno wiesz że są podatni na Twoje zachcianki i upodobania? Otóż nie da się wcisnąć wszystkim tego co akurat Tobie pasuje i nie ma znaczenia czy to ""wapno"" to czyiś ojciec lub matka. Robicie z forum dziadostwo, pisząc takie głupoty i macie pretensje do wszystkich kto myśli inaczej niż wy. A jak ktoś zwróci uwagę to od razu "bicie piany". Na forum są działy o "pisadłach" innych niż pióro wieczne i nie musicie bzdurnymi tekstami zniechęcać kogoś do używania tego czego chce bo głównym tematem forum jest pióro wieczne". Nie musicie się bać konkurencji, są przyklejone tematy o długopisach, ołówkach itd., nikt tego nie skasował, ludzie mają gdzie wyrazić swoje opinie, zadać pytanie etc.

@Fenthin Witam. Różnice między długopisem a piórem kulkowym są bardzo subtelne, niby to samo pod względem działania, budowy ale pióro kulkowe jednak różni się od długopisów. Oczywiście różnica dotyczy głównie wkładów, pióro kulkowe to próba połączenia dwóch światów, piór wiecznych i długopisów, taki substytut jednego i drugiego. Pióra kulkowe w zależności od ceny, jakości, sprawiają wrażenie jakby pisało się lżej jak długopisem, są jakby delikatniejsze w użyciu/pisaniu. To duże uogólnienie bo wszystko zależy od ceny, jakości wkładów, dobre długopisy też potrafią dobrze pisać. Szukasz ciekawego długopisa, budżet skromny a te ciekawe niestety trochę kosztują, wiadomo za coś wyróżniającego się trzeba zapłacić. Może taka propozycja czegoś wyróżniającego się, długopis próżniowy, takich długopisów używano m.in w "kosmosie". Podam przykład najtańszej pozycji mieszącej się w przyjętym budżecie

https://allegro.pl/oferta/dlugopis-fisher-space-pen-eclipse-ecl-11134186813?reco_id=d0907d61-b899-11ec-aabe-0a3100245f29&sid=1147bbb04b955b96a226cab2e664258d9124ef0862320b2d7366fdd6604cf017 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...