Skocz do zawartości

Jak to jest zrobione - Pióro wieczne (Aurora)


8868

Polecane posty

Polecam odcinek z produkcją Chipsów, wyobrażenia o grubo ciachanych chipsach legną w gruzach :P

Są takie odcinki, których wiem, że nie chcę oglądać ;)

To całkiem fajna seria. Warto też zobaczyć proces produkcyjny piór Pilot Namiki.

Najbardziej podoba mi się wytwarzanie stalówek. Wałkowanie złotej blachy robi wrażenie hahaha. ;).

Świetny filmik! Po pierwszym zastanawiałem się jak robią irydowe kulki... no i proszę mam odpowiedź :D

Spodobała mi się również prezentacja działania spływaka. Chociaż teoretycznie wiedziałem jak to działa, nigdy nie próbowałem sobie tego wyobrażać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto może jeszcze zwrócić uwagę na to jak oni (Japończycy) piszą. Piszący trzyma pióro dość wysoko i pisze jakby malował pędzelkiem, właściwie prawie nie opiera dłoni o blat tylko utrzymuje ją w powietrzu. Stąd zapewne koncepcja stalówek typu soft. Kolejna kwestia to taka, że w piśmie Japońskim stawia się dużo malutkich kreseczek stąd może ich zamiłowanie do cienkiego śladu stalówek. :) Ciekawe czy to wpływ wielowiekowej kultury narzucił kierunek rozwoju technologicznego?

Edytowano przez endoor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne! Ciekawe, czy producenci programu "How it's made" zgłaszali się też do innych firm niż Aurora z prośbą o pokazanie linii produkcyjnej, czy to był ich pierwszy wybór? Gdybym ja miała robić tak program przede wszystkim udałabym się do Montblanca czy Pelikana. Może im odmówili.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Alveryn: super filmik. Robi wrażenie jak gość zaznacza środek, zaraz na początku filmu, takim grubym markerem zupełnie „na oko” i do tego bezbłędnie. Ciekawe co to za materiał. Osobicie obstawiałbym chyba akryl. Ja myślę, że na przykład JEB Pens, też są tak robione. Z resztą wytwórca dokładnie opisuje na swojej stronie proces produkcyjny. Dla pióromaniaków warte zapoznania się. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...