Skocz do zawartości

Dopasowanie atramentu do pióra


8868

Polecane posty

Mam pióro (tani produkt reklamowy), które bardzo często przerywa i długo trzeba je rozpisywać przed pierwszym użyciem. Pióro jest niemal nowe, ma stalówkę Iridium Point Germany, na spływaku wybity symbol "B" (co to oznacza? nie wygląda mi to na szerokość zostawianego śladu) i zalane jest Pelikanem 4001 Blue-Black. Mam pomysł, żeby przetestować mój przyrząd piszący z jakimś innym, bardziej odpowiednim atramentem, ale nie wiem co wybrać. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakikolwiek Waterman. Pelikan Blue-Black kiepsko mi sie sprawował nawet przy stalówkach "M" :/ Podobny problem jest z kolorem brązowym tego producenta

Dokładnie popieram przedmówcę. Jestem tym atramentem Watermana rozczarowany. Za to ciekawostka - bardzo fajny okazał się atrment Camlin Camel Royal Blue za całe 2,50 zł za 60 ml :).

Edytowano przez endoor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Endoor można wiedzieć gdzie kupiłeś ten atrament?

Mam dokładnie 13 km do Oświęcimia do hurtowni 'Sklarek Family' :). (niepozorny budyneczek niedaleko dworca pkp w Oświęcimu). Ale rzecz jasna oni wystawiają atramenty na allegro (widzę, że teraz jest cena 2,99 zł) i też można zamówić normalnie przez telefon, wyślą bez problemu. Wypadałoby może dopowiedzieć w tym miejscu, że na "starym forum" jest recenzja: http://www.piorawiec...-blue,5199.html. Autor pisze, że ten atrament jest jego zdaniem nieco blady. Kwestia gustu moim zdaniem Jednakże ja dodaję do niego w proporcji 1:4 czarnego atramentu Duke. Piszę tym moim wynalazkiem ;) od ponad roku i nie zauważyłem żadnych niekorzystnych obiawów (jakieś osady, blaknięcie itp.)

Edytowano przez endoor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Założyłem dziś do pióra konwerter z atramentem Camel Royal Blue. Pierwsze próby wskazują, że problem został rozwiązany. Atrament płynie swobodnie, pióro nie wymaga długiego rozpisywania, a tekst wygląda zdecydowanie lepiej niż w Pelikanie Blue-Black. Dzięki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem dziś do pióra konwerter z atramentem Camel Royal Blue. Pierwsze próby wskazują, że problem został rozwiązany. Atrament płynie swobodnie, pióro nie wymaga długiego rozpisywania, a tekst wygląda zdecydowanie lepiej niż w Pelikanie Blue-Black. Dzięki za pomoc.

Tankuj na zdrowie! :zdrowie:. Cieszę się, że informacje się przydały. Te konwerterki uczciwie mówiąc to też jakością nie powalają. U mnie w jednym z piór działa ponad rok i jak na razie jest w porządku. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...