Skocz do zawartości

Wyciąganie stalówki i spływaka


Lepki

Polecane posty

  • Odpowiedzi 60
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 weeks later...

Poradziłem sobie sam - Urban miał spływak na wcisk, od tyłu lekko wypchnąłem go końcówką ołówka à la długopis i wyszedł bez najmniejszego problemu. Po wyciągnięciu zaskoczyło mnie to, że się kleił (był lekko lepki) :huh:

Właściciele Urbanów - czy u Was, jak dmuchacie w tył sekcji, to atrament wychodzi między metalową końcówką sekcji, a plastikowym miejscem na palce?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Premium hebanowy chlapie przez stalówkę, normalnie. dziurę masz jakąś? nie zasycha Ci przez to atrament na spływaku?

wczoraj rozbebeszałam Urbana, ma to samo co Vector w środku. nic szczególnego.

Diplomaty też raczej są na wcisk, tak żeby pozostać w temacie :)

czeka mnie wymiana stalówki w Pelikanie :gaah:

Edytowano przez Ann_gd
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Premium hebanowy chlapie przez stalówkę, normalnie. dziurę masz jakąś? nie zasycha Ci przez to atrament na spływaku?

Wszystko w porządku, nawet nie nibcreepuje z Lamy Turq, pod dużym "ciśnieniem ustnym" :P wychodzą kropelki.

(A jak ładnie cieniuje jak na tak chudą stalówkę (F))

Edytowano przez TomZak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stalówka zmieniona, ja się bałam, że pod hasłem "stalówka" dostanę faktycznie stalówkę, a nie całą niemal sekcję, pokręciłam raz i drugi i zrobione :)

kropelki też mi poszły, ale tak, jak powinny, nigdzie z obsadki.

Edytowano przez Ann_gd
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Chciałbym wyciągnąć spływak z mojego Watermana. W sekcji jest on zablokowany plastikową nakrętką, której nie mogę wyciągnąć. Jest to plastikowy okrąg z dwoma zagłębieniami po przeciwległych stronach. Całość siedzi głęboko i jest otoczona gumową uszczelką zabezpieczającą szklany nabój.

20130610153026kopia.jpg

lucs.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Rozkręcając "nowego" sonneta zauważyłem różnicę w budowie spływaka i stalówki. Może się komuś przyda, może nie... a może okaże się, że mam podróbkę.

 

na szybko:
Parker Sonnet
Parker Frontier

frontierisonnet0001.jpg
 

 

Spływak powyżej pochodzi z pióra o oznaczeniu IQ (trzeci kwartał 1990r.) i ma prostokątne otwory.

 

Poniżej zdjęcie sonneta z oznaczeniem IIIY (pierwszy kwartał 1996r.), okrągłe otwory.

 

986i.jpg

 

Przy okazji, Waterman już rozkręcony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 8 months later...
  • 2 weeks later...

Witam wszystkich :)  mam na imie Piotr i jestem z Wałbrzycha.

Pozwoliłem sobie zacząc w ten sposób, gdyż jest to mój pierwszy post na forum (do tej pory byłem jedynie niezalogowanym czytającym)

Wracając do tematu to mam problem z piórem, a konkretnie ze stalówka i będe wdzieczny za Waszą pomoc.

Otóż dzisiaj robiłem porządek w swoich zbiorach i spotkała mnie niemiła niespodzianka :(  otóż w dawno nie używanym Pelikanie M600 old style zauważyłem dość mocno wysuniętą stalówkę.

Podejrzewam, że jest to robota mojej ciekawskiej i wszędobylskiej córy, jednak fak jest i trzeba coś z nim zrobić.

Proszę zatem Kolegów o pomoc w kwestii doprowadzenia pióra do porządku

- czy jest to rzecz, którą mogę wykonać samodzielnie w domu? jesli tak to prosze o wskazówki 

- czy powinienem raczej zwrócić się z tym do fachowca? jesli tak to prosze o wskazanie kogoś, kto w mojej okolicy mógłby mi pomóc.

poniżej kilka zdjęć przedstawiających mam nadzieje w czym rzecz.

z góry dziekuje za pomoc ;)

03885887553635208016.jpg

 

78467169175331658796.jpg

 

79190631793610570753.jpg

 

62736613472454421944.jpg

Edytowano przez karol1302
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zero

Możesz rozłożyć to na części, ściągając ze spływaka ten czarny pierścień z gwintem - dociska on stalówkę. Następnie ustaw stalówkę na spływaku poprawnie, i trzymając ją przyciśniętą do spływaka ponownie nasuń ten pierścień, i wciśnij go jeszcze trochę, aby mocno chwycił. Uważaj tylko aby nie przesadzić z siłą i nie połamać spływaka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz rozłożyć to na części, ściągając ze spływaka ten czarny pierścień z gwintem - dociska on stalówkę. Następnie ustaw stalówkę na spływaku poprawnie, i trzymając ją przyciśniętą do spływaka ponownie nasuń ten pierścień, i wciśnij go jeszcze trochę, aby mocno chwycił. Uważaj tylko aby nie przesadzić z siłą i nie połamać spływaka.

dzięki,

rozumiem, że kołnierz powinienem ściągnąć poprzez delikatne wybicie z niego spływaka (np. małym młoteczkiem)?

Co do ponownego osadzenia stalówki na spływaku i potem w kołnierzu to czy robię to na oko (mam tu na myśli stopień wysunięcia) czy są jakieś wzorcowe ustawienia?

Przepraszam, jeśli moje pytania wydają się Wam nie na miejscu, ale do tej pory udawało mi się korzystać ze swoich piór bez konieczności ingerowania w ich stan ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zero

Patrząc po wysunięciu stalówki myślę że wystarczy postawić całość na blacie stołu czubkiem stalówki do góry, chwycić za pierścień i docisnąć go do dołu - powinien się zsunąć. Co do ustawienia stalówki, obowiązkowo jej nacięcie musi się pokrywać z kanalikami w spływaku, a jak bardzo jej czubek ma odstawać popatrz po zdjęciach tego modelu w internecie z zrób tak samo. Ale ogólnie milimetr w tę czy drugą wielkiej różnicy nie będzie robić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...