Skocz do zawartości

Jak reanimować wylanego Parkera


8868

Polecane posty

Dawno temu wylał mi się wkład w Parkerze 45. Wczoraj próbowałem uruchomić go instalując wkład Zenitha. Nie zadziałało, wkład nie wysuwa się na odpowiednią odległość i nie blokuje się. Podejrzewam, że problemem są zalane i zaklejone bebechy. Próbowałem już odmaczać długopis, ale nic to nie pomogło. Czym mogę wyczyścić zaschnięty tusz? Długopis jest z metalu i ma plastikowe wnętrzności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, zaraz spróbuję.

Niestety nie wiem czy uda mi się uratować ten egzemplarz. Właśnie zauważyłem, że otwór, przez który wychodzi wkład, stracił swój oryginalny kształt. Wygląda jakby komuś długopis upadł czubkiem na podłogę i niewielka część obudowy zawinęła się do środka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótka relacja z naprawy. Tak to wyglądało na początku:

Wkład nie wychodził z korpusu, nie blokował się w pozycji wysuniętej i nie pozwalał na pisanie.

parker45wysw0001.jpg

Po wyczyszczeniu wylanego tuszu spirytusem skażonym (70%), korpus trafił w imadło.

parker45warsztattop0002.jpg

Kształt otworu przed naprawą.

parker45przed0001.jpg

Nie udało się skorygować kształtu przy pomocy drutów, szpikulców, gwoździ i innych wihajstrów. Pilnika nie było pod ręką, więc poszedł w ruch ciężki sprzęt.

parker45wierto0001.jpg

Kształt po korekcie.

parker45po0001.jpg

I oczekiwany efekt. Wkład wreszcie się wysuwa i blokuje w pozycji do pisania.

parker45wysw0002.jpg

Moja metoda z pewnością nie grzeszy subtelnością, ale była prosta i tania :) Efekt zadowalający, pisak znowu kreśli kreski.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, jak można było lepiej przeprowadzić tą naprawę. Jak powinno prostować się takie uszkodzenia.

Początkowo chciałem wypchnąć to wkładem, ale materiał z którego był wykonany okazał się zbyt miękki. Poza tym, problemem okazała się sprężynka i stopień na którym się opierała (elementy chyba połączone na stałe).

Teraz szukam sposobu na zdemontowanie klipsa. Chciałbym wypolerować i wyszczotkować korpus na nowo. Mocowanie klipsa jest prawdopodobnie za plastikowym mechanizmem wysuwania wkładu, którego jeszcze nie potrafię wyciągnąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...