Skocz do zawartości

Dzień dobry


8868

Polecane posty

Po wielu godzinach spędzonych na anonimowym czytaniu forum, przyszedł czas, kiedy poczułem potrzebę przywitania się. Dzień dobry.

Moją przygoda z piórami zaczęła się jak wiele podobnych, szkoła, chińskie pióro itd. Niedawno wróciłem do tematu piór z bardzo błahego powodu, chciałem mieć ładny gadżet. Po krótkim poszukiwaniu w internecie trafiłem tutaj. Kilka dni później miałem już za sobą kilka samouczków kaligrafii i obśliniłem większość gablot z piórami w pobliskich papierniczych.

Przyszedł czas na pierwszy (mniej więcej) świadomy zakup pióra. Wybrałem Pilota Plumixa (BB), który w moim odczuciu, w ogóle nie pasuje do zwrotu "ładny gadżet". Pióro w drodze, od ponad tygodnia leci priorytetem... :angry:

Tymczasem, na biurku odkryłem mały drewniany pisak. Od lat stał zapomniany w kubku z przyborami do pisania. Otworzyłem skuwkę, pod którą znalazłem stalówkę Iridium Point Germany. Niby nic szczególnego, ale sprawiło mi to naprawdę wiele radości. Załadowałem nabój i od razu zapisałem 5 stron A4 kompletnymi bzdurami i rysunkami :D

Teraz zabieram się za poszukiwania pióra do codziennego pisania, więc pewnie spędzę trochę czasu na forum.

Pozdrawiam

8868

P.S. Szukając pomysłu na temat pierwszego postu znalazłem taką ciekawostkę:

Użycie formy Witam zakłada nierównorzędną relację między rozmówcami. Witam może powiedzieć osoba starsza do młodszej, wyżej usytuowana do niżej usytuowanej (np. wykładowca do studenta, przełożony do podwładnego), ale nie odwrotnie.

źródło:http://czytelnia.pwn...n/powitania.php

Mam nadzieję, że nikt nie poczuję się urażony tą ciekawostką.

Edytowano przez 8868
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeeee tam, bez przesady, Rusinek kreuje się na językoznawcę a dla przeciętnego internauty brzmi co najwyżej jak językoznaffca ;)

Kiedy piszę maila, to internet i swoją skrzynkę traktuję jako moją przestrzeń, z której wysyłam informację, więc nawet przyjmując argumenty tego pana "witam" w niczym nie razi. Poza tym, konwecje przyjęte w korespondencji internetowej różnią się znacznie od tych stosowanych przy kontakcie osobistym. Idąc dalej za panem Rusinkiem, pwinniśmy zwracać się do adminów "szanowny Panie administratorze" a do siebie pisać per Pan/Pani, w związku z tym należałoby upublicznić wiek i stanowisko wszystkich forumowiczów, żeby było wiadomo jak do kogo się zwracac, a to już jest kompletny nosens. A takie "bezbarwne witam" pozwala takich sytuacji uniknąć :P

A tak w ogóle, to cześć 8868 :D

Edytowano przez sheena777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy piszę maila, to internet i swoją skrzynkę traktuję jako moją przestrzeń, z której wysyłam informację, więc nawet przyjmując argumenty tego pana "witam" w niczym nie razi.

Może i Rusinek nie jest na bieżąco z obecną kulturą e-mailową, jednak cały artykuł wydaje mi się bardzo ciekawy. Myślę, że ta wiedza przyda mi się w oficjalnych kontaktach z dostojnymi, starszymi osobami. W takich rozmowach na pewno nie przyswajałbym sobie Internetu jako swojej przestrzeni i "wchodząc" do czyjejś skrzynki pocztowej, jako nawiązujący kontakt, nie użyłbym słowa "witam".

A tak w ogóle, to cześć 8868 :D

Cześć :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...