Skocz do zawartości

Arkusze formatu B4


Polecane posty

Format B4 jest pochodnym formatu B1, czyli 1000 x 707 mm.

Format B1 jest podstawowym formatem stosowanym w poligrafii, zatem większość asortymentów papierów dostępnych na rynku występuje właśnie w tym formacie.

Gdzie dostać papier w formacie B?

Oczywiście w każdej hurtowni papieru.

Ale żeby nie było tak całkiem różowo: nie spotkałem w handlu- tak hurtowym jak i detalicznym - papieru w formacie B4.

Zatem jeśli takowy chcesz mieć, to po zakupie B1 musisz wybrać się do drukarni lub introligatorni by Ci B1 pocięli na B4.

Tym sposobem z jednego arkusza B1 otrzymasz 8 arkuszy B4.

Edytowano przez traumeel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pani na poczcie mnie nie raz poprawiała, że małe koperty to jest rozmiar C6 a nie A6. na szczęście jestem niewyuczalna i się kłócę

I tu muszę Cię zmartwić: pani z poczty miała rację.

Koperty mają wymiary zgodne z tzw. "szeregiem C". Jest to tak pomyślane, by np. kartka A4 (210x297 mm) zmieściła się swobodnie w kopercie C4. Zatem koperta ta musi być odpowienio większa.

Tu masz wszystko dokładnie wyłożone: http://pl.wikipedia..../Format_arkusza

Edytowano przez traumeel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu muszę Cię zmartwić: pani z poczty miała rację.

Koperty mają wymiary zgodne z tzw. "szeregiem C". Jest to tak pomyślane, by np. kartka A4 (210x297 mm) zmieściła się swobodnie w kopercie C4. Zatem koperta ta musi być odpowienio większa.

Tu masz wszystko dokładnie wyłożone: http://pl.wikipedia..../Format_arkusza

wiem wiem, że miały rację, logika rozmiarów i inne takie spokojnie do mnie przemawia, jednak nie jestem w stanie wymówić szybko "c6" bez zająknięcia :) język mi się plącze. tak samo jak "król julian", chłopak ma ze mnie ubaw, jak próbuję :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Wiesz, nie spotykałem się z tymi formatami ;D

B4 jest pochodnym B1 i B2. A to są formaty używane przez chyba wszystkie uczelnie rysunku.

Dominuje format 50x70. I jest to naprawdę wygodny format do rysowania. Jak się rozejrzysz po ofertach różnych sklepów to antyramy są właśnie w takich formatach.

A skąd wziąć ten format? Kupujesz format 100x70 w każdym sklepie dla plastyków i tniesz na połowy. Tak robiłem przez całe studia, tak robię i teraz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...