Skocz do zawartości

Sheaffer Valiant Snorkel


Polecane posty

Pióro trafiło w moje niecne ręce niedawno. Sprawa decydującą o zakupie był system napełniania – snorkel oraz ciekawy zielony kolor korpusu. Model pochodzi z lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku. Zachowane w nienagannym stanie. Pomimo upływy około 60 lat od momentu opuszczenia fabryki skomplikowany system napełniania działa bez zarzutu.

Pióro jest spore – 14,2 cm z założoną skuwką, 12,5 bez skuwki i 16,3 ze skuwką założona z tyłu. Waga średnia, około 19 gram (dla porównania najcięższe moje pióro Waterman Carène Contemporary waży 35g). Dobrze wyważone, pewnie leży w dłoni.

Stalówka typu concial, sztywna kreśli nieanorektyczną linię F.

Pióro od razu stało się jednym z moich ulubionych (co nie jest jakimś niesamowitym osiągnięciem biorąc pod uwagę fakt, że moja skromna kolekcja liczy (nie)całe 4,75 sztuk)

Sheaffer Valiant Snorkel 1

Sheaffer Valiant Snorkel  2

Rurka do pobierania atramentu:

Sheaffer Valiant Snorkel  7

Sheaffer Valiant Snorkel  6

Sheaffer Valiant Snorkel  4

Z dekadę straszym kuzynem:

Sheaffer Valiant Snorkel  9

Sheaffer Valiant Snorkel  10

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne piórko. Mam takie samo w bordowym kolorze. Niestety system napełniania nie działa. Pewnie należy wymienić kilka uszczelek, ale "maczane" pisze niesamowicie. Jeśli chodzi o nazwę, tp nie jestem pewny, ale wydaje mi się że to piórko to nie jest valiant, ale sentinel. O ile wiem pióra z metalową skuwką to clipper (stalówka Pd-Ag) albo sentinel (stalówka złota). Chociaż chyba był jeszcze crest...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że masz rację. Po zakupieniu piórka pobieżnie zweryfikowałam nazwę i wydawała mi się słuszna (np. ta strona http://global.rakuten.com/en/store/hunnyhunt/item/sheaffer-snorkel-green/)

Pióra w wynikach wyszukiwania w grafice też były bardzo podobne do mojego egzemplarza. Cóż nie jestem ekspertem w tych sprawach. Dziękuje za informację.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...