Skocz do zawartości

Waterman Hemisphere - atrament na stalówce


Alien

Polecane posty

Witam serdecznie,

Kilka dni temu zakupiłem pióro watermana hemisphere i pojawia się problem z wyciekajacym na stalówkę atramentem. Co ciekawe samo brudzenie stalówki nie następuje w momencie pisania ale po założeniu i ściągnięciu skówki.

Czy to jest wada/uszkodzenie pióra? Podlega ono w takim przypadku reklamacji?

Czytałem też na forum o różnych rodzajach atramentu - czy jego dobór może mieć wpływ na powyższą sytuację? W chwili obecnej jest w piórze wkład startowy.

A jeśli zmieniać atrament to na jaki? (już nie chodzi o kolor - niech będzie granatowy; ale o jego inne właściwości (jakie?)).

Z góry dziękuję za pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny problem, tylko dochodzi do tego jeszcze przerywanie pióra podczas pisania. Napisałem do serwisu Watermana, kazali wysłać. Wysłałem przed wczoraj i czekam na rezultat. Wiesz, nowe pióro powinno pisać, tym bardziej, że to jednak mimo wszystko nie kosztuje 30zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

pióro płukać pod bieżącą wodą czy tylko je moczyć? Z wyciągniętym wkładem czy najpierw je usunąć?

Berret99 - a nie wolałeś reklamować pióra u sprzedawcy? Daj znać jaki jest rezultat tej wizyty pióra w serwisie.

Edytowano przez Alien
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem przez internet więc i tak bym musiał wysyłać gdzieś. Myślę, że gdzieś po 10 dniach powinno wrócić. Oczywiście jeżeli masz sprzedawcę pod ręką, to jak najbardziej możesz je tam reklamować. A co do płukana, to odkręcasz część przednią, wyciągasz nabój/tłoczek i płuczesz w jakiejś miseczce z wodą i płynem do mycia naczyń. Później zostawiasz na dłuższy czas, aby wyschło.

Edytowano przez beret99
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Też mam podobny problem, problem do którego dał link Thay, czytałam jakiś czasz temu, wtedy to nie było jeszcze tak uciążliwe jak teraz. Na stalówce zbiera się coraz więcej atramentu (czyściłam już pióro) powoduje to, że pisząc piórem wyglądam jak dziecko, które bawiło się atramentem... Analizowałam swój problem i wygląda to następująco (przynajmniej do takich doszłam wniosków). Atrament, który brudzi stalówkę, wylewa się do skuwki, ta brudzi obsadkę, kiedy ja otwieram pióro, część jest brudna, w rezultacie cała moja dłoń również (na czarnej obsadce tego nie widać), kiedy nakładam skuwkę na tylni korpus również powoduje to jego brudzenie.

Pisałam już wcześniej, że pióro przerywało, wyczyszczenie nie pomogło.

Mam nadzieję, że w miarę dokładnie to opisałam, kupiłam pióro w stacjonarnym sklepie, aktualny paragon itd, ale nie jest to jakiś sklep profesjonalny z piórami i obawiam się, że po prostu powiedzą mi, że to normalne, że atrament brudzi stalówkę itp... Dlatego prośba do Was jak powinnam przedstawić swój problem?

beret99 dostałaś już odpowiedź od serwisu Watermana?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nilfein

Nib Creep. Standardowy problem w Hemisphere. I wielu innych piórach różnych marek. Dopóki atrament po prostu wypełza na stalówkę, to problem jakby nie istnieje (poza kwestią estetyki).

Jeżeli zacznie zbierać się w skuwce, albo brudzić sekcję, jak to ma miejsce u Convalii, to jest to faktyczna podstawa do reklamacji. Może to być wada fabryczna sekcji (kiepsko spasowana, lub z innego powodu nieszczelna). Niestety w większości nowych piór ze stajni WM/Parker konieczna będzie wymiana całej sekcji (na gwarancji powinni to zrobić bezpłatnie), bo nie sprzedają chyba samych części (spływak, stalówka, itp.). Jedyne rozwiązanie to wysłanie pióra do serwisu.

Ja tak miałem w swoim pierwszym Hemi. Początkowo przerywał, zasychał i nie dawał się rozpisać, a po jakimś czasie rzygał inkiem do skuwki (zwłaszcza podczas przenoszenia). Płukanie nic nie pomagało, więc powędrował do serwisu. Diagnozy nie poznałem nigdy, bo po prostu podmieniono mi całą sekcję. Ale radzę się uzbroić w cierpliwość - w moim przypadku na pióro czekałem prawie miesiąc od wysłania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nilfein dziękuję za tak dokładną odpowiedź. Chyba powinnam wcześniej podbić gwarancję w sklepie, jeśli chciałabym wysyłać do serwisu? Bo z Twojej odpowiedzi wynika raczej, że reklamacja przez sklep nie wchodzi w grę? Wybaczcie, że pytam tak dokładnie, ale nie mam pojęcia jak zabrać się za reklamację.;/ Przejrzę dokładnie forum i jakieś informacje na stronie Watermana.

Wolę poczekać miesiąc i mieć w pełni sprawne pióro.

Dodam jeszcze: znalazłam kontakt do nich na stronie. Najpierw pójdę do sklepu i zapytam, zobaczymy co powiedzą.

Edytowano przez Convalia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze na swoje piórko czekam. A co do gwarancji, to nie musi być podbita. Dobrze, żeby w ogóle ją załączyć wraz z paragonem i po uzgodnieniu mialowym albo tel. wysłać do serwisu:) Warto dodać, że adres maila, który ktoś zamieścił na forum w recenzji serwisu WM jest już nieaktualny. Obecny adres to: SAS.Poland@newellco.com.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pióro dotarło. Po sprawdzeniu okazało się, że teraz pisze idealnie :) Ale co najciekawsze po rozpakowaniu odkręcam korpus, a w środku... tłoczek. Dodam, że wysłałem z nabojem. Dodali też takie przydatne plastikowe etui na pióro. Z obsługi gwarancyjnej serwisu Watermana jestem bardzo zadowolony i z mojej strony mogę polecić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pióro dotarło. Po sprawdzeniu okazało się, że teraz pisze idealnie :) Ale co najciekawsze po rozpakowaniu odkręcam korpus, a w środku... tłoczek. Dodam, że wysłałem z nabojem. Dodali też takie przydatne plastikowe etui na pióro. Z obsługi gwarancyjnej serwisu Watermana jestem bardzo zadowolony i z mojej strony mogę polecić.

To całkiem miłe z ich strony. Gdzie nabój? A kto by się nim martwił, mamy tłoczek! :)

...i etui :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli o nabój chodzi, to nowy też dołączyli. Czas naprawy od wysłania do odbioru nowego pióra wynosi 22 dni, czyli dokładnie 14 dni roboczych więc myślę, że to jest akceptowalne. :) To etui, to nie jakieś takie eleganckie, tylko zwykłe plastikowe. Tak jak by dwie rurki, złożone - jedna do drugiej. Ale mimo wszystko byłem zaskoczony :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli o nabój chodzi, to nowy też dołączyli. Czas naprawy od wysłania do odbioru nowego pióra wynosi 22 dni, czyli dokładnie 14 dni roboczych więc myślę, że to jest akceptowalne. :) To etui, to nie jakieś takie eleganckie, tylko zwykłe plastikowe. Tak jak by dwie rurki, złożone - jedna do drugiej. Ale mimo wszystko byłem zaskoczony :P

a czy wymienili Ci sekcję piszącą, czy po prostu coś naprawili w tej stalówce? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nilfein

A to dość ciekawa interpretacja "gwarancji producenta" :hmm1: A sklepowi gratuluję "szefowej" potrafiącej samodzielnie określić rodzaj wady w sprzedawanym produkcie...to jakiś warsztacik też na zapleczu mają?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nilfein

Ciekawa polityka sprzedawcy, ale nadal nie do końca dla mnie zrozumiała. To trochę tak, jakbym nabył kabriolet u dealera, po czym reklamował wadę fabryczną, a ten w ramach rekompensaty (i w zależności od nastroju kierownika salonu) zaproponował mi np. dostawczaka, bo też jest w tej cenie. :blink:

Ja bym się jednak zdecydował na serwis na Twoim miejscu, ale to moje zdanie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...