Skocz do zawartości

HERO 1000


konis

Polecane posty

Firma – HERO

Model – HERO 1000

Rok produkcji – z daty na opakowaniu wynika, że 2008.

Miałem już kilkanaście chińskich piór wiecznych. Niektóre wspominam mile, inne nie, choć generalnie byłem z nich zadowolony. Przeglądając ofertę na eBay’u wpadł mi w oko

HERO 1000. Jak na chiński wyrób sprawiał wrażenie solidnego jakościowo wykonania z dużą dbałością o szczegóły. Cenę wraz z wysyłką określono raptem na 39 $, więc kupiłem.

Po 21 dniach od daty otrzymania informacji od sprzedającego, że pióro zostało wysłane, dotarło do mnie do domu. Przesyłka była polecona, bo musiałem listonoszowi pokwitować odbiór, solidnie zapakowana. Na razie myślę sobie jest nieźle. Zobaczymy co będzie dalej.

W paczce było pudełeczko w które zapakowano właściwe pudełko na pióro. Już solidne wykonanie pudełka wzbudziło moją przychylność i ciekawość, jaka okaże się zawartość.

fde3c8b71cbd85a6.jpg

W pudełeczku było pióro zapakowane w celofanik, instrukcja obsługi, jakaś karteczka w formie wizytówki, co do jej przeznaczenia nie mam zielonego pojęcia, bo wszystkie napisy są po chińsku i fikuśny przyrząd, który przy bliższych oględzinach okazał się być ołówkiem automatycznym, dołączonym zapewne jako suwenir.

4bd1ed2c06bca2d2.jpg

Wyciągnąłem z celofanowego woreczka pióro.

Duże, niezwykle gładkie, miłe w dotyku, o solidnej wadze. Brak zbędnych ozdóbek, bardzo minimalistyczny design, lecz na swój sposób elegancki. Pomysłowy sposób mocowania klipsa, a i sam klips mało rzucający się w oczy, mimo, że spory. Na klipsie laserowy grawer z napisem HERO, a na dole skuwki odciśnięta chińskimi znakami nazwa pióra i oznaczenie modelu cyframi – 1000. Korpus zakończony cienkim ringiem stanowiący flat top, będący klejnotem w kolorze kości słoniowej.

Pióro ma 10 karatową złotą stalówkę typu hooded nib (muszę wierzyć na słowo, bo nie rozbierałem pióra, aby zobaczyć symbol próby złota), która pisze rewelacyjnie. Płynnie, cieniutko, dostatecznie mokro i jest twarda jak gwóźdź, dobra do wypełniania samokopiujących się druków. Ale co ja tu ględzę…. Popatrzcie.

c2284705e1819279.jpg

09166b8505f765f8.jpg

833be196c0f1cd7b.jpg

5c4ffadf9a67dd23.jpg

80c0328c8b9f9f01.jpg

Pióro jest solidnie wykonane. Wszystkie gwinty są metalowe, wewnętrzne i zewnętrzne.

ce3d6b7cc25e00b2.jpg

Całe pióro jest niesłychanie gładkie. W odbiciu widać obiektyw aparatu i moje paluchy.

57564c75db98aec2.jpg

d9475dced7566189.jpg

Te napisy były odciśnięte przez prasę. Natomiast nazwa HERO na skuwce to laserowy grawer.

023764756b8433af.jpg

Biały klejnot na zakończeniu korpusu.

b8d08fe111f88647.jpg

Pióro jest spore. Takie w sam raz dla @Emilien.

Długość gdy zamknięte – 144 mm

Samo pióro – 122 mm

Ze skuwką na plecach – 146 mm

Max średnica – 12 mm

Waga – 31,49 gram (bez atramentu)

e6bc7315dfcfa259.jpg

Porównanie wielkości z Pelikanem M625 dunkelrot

16514105cea1fb7a.jpg

Nie byłbym sobą, gdybym nie mógł zaraz sprawdzić je jak pisze.

Przygotowałem swój ulubiony atrament – Waterman Florida Blue.

d02a3b982fcedd17.jpg

23f50ccfcba718f8m.jpg

23f50ccfcba718f8.jpg

Dwa słowa podsumowania – świetne pióro !

Acha. Oto dołączony do pióra gratis – fikuśny ołóweczek. Drobny gest sprzedawcy, który czyni transakcję miłą i sympatyczną.

90d8b38972c36998.jpg

zdrówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem prawdopodobnie u tego samego sprzedawcy, tylko później. Pewnie jeszcze z tydzień poczekam. Powyższe to dowód na to, że Chińczycy potrafią produkować nie tylko tanioduzio, ale też tanioduziodobzie. Fakt, że cena wyższa od takiego Herba, ale współczynnik price/quality masakruje konkurencję. Do końca roku na pewno uzupełnię jeszcze zbiory o TWSBI. Trzeba brać, póki dają. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czemu, ale przyszło mi do głowy porównanie do USS Enterprise (nie lotniskowca, ale NCC-1701 :))

Setka odpowiadałaby oryginałowi z lat 60-tych ubiegłego stulecia. Tysiąc to ten "koszmarek" z wizji J. J. Abramsa. Tylko że na piórze wygląda to lepiej, niż na gondolach Warp.

Tutaj są zdjęcia starego i nowego Enterprise.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest z kolorami?

Hero 1000 na razie jest dostępne w każdym kolorze, pod warunkiem, że jest to kolor czarny. :)

Hero 100 oferowane są w trzech kolorach: czarnym, zielonym i czerwonym.

Jest oferta, że za 99 $ można nabyć ten zestaw kolorów hurtem.

zdrówka

Edytowano przez konis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, dotarł długo wyczekiwany heros. ;)

20 dni, wszystko zgodnie z planem. Etui z nieco tandetnego plastiku, ale w tej cenie nie ma co wybrzydzać. Na dokładkę dostałem długopis z disneyowskimi księżniczkami. :)

Pióro - pierwsza klasa. Eleganckie, bardzo dokładnie wykończone, żadnych śladów po odlewach, lakier równy, grawer wyraźny, stalówka gładka, klips nowoczesny.

W dodatku Chińczycy popisali się wspaniałym poczuciem humoru. Pióro było zapakowane w zaplombowaną folię z logo Hero oraz napisem:

"PRODUCT OF HERO PROHIBIT TO IMITATE"

:)

Teraz już wiadomo, dlaczego Parker zaprzestał produkcji swojej "setki". :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo przy pisaniu i tak jej prawie nie widać. :) Chociaż, przy 10 karatach wystarczyłoby odpowiednio dobrać pozostałe metale w stopie i by wyszła jednolita srebrna. Tylko kto by wtedy uwierzył w te 10 karatów?

Parker też nie zawracał sobie głowy rodowaniem P'51 ze stalowymi skuwkami, a ostatnio lansuje inny trend - rodowanie stalówek w piórach z pozłacanymi wykończeniami. To dopiero wali po oczach. :)

Edytowano przez Alveryn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...