Skocz do zawartości

Pelikan Emege - prośba o informację


Polecane posty

Koledzy i koleżanki z PWF,

czy moglibyście mi wyjaśnić co oznacza grawer Emege na Pelikanach 100 i 101N? Co jakiś czas pokazuję się ogłoszenia sprzedażowe z egzemplarzami oznaczonymi tym imprintem na skuwce lub korpusie, a ja niestety nie mam pojęcia o co chodzi.

GPC

Wątek zamieszczam w dziale "Historia..." bo podejrzewam, że odpowiedź będzie związana z historią firmy.

Edytowano przez GranatowyPrawieCzarny
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem informację, że tak oznaczano pióra produkowane w pewnym okresie wyłącznie dla Portugalii.

Nie wiem jednak, czy ta informacja jest pewna. Ktoś, kto ma "biblię Pelikana" może, gdyby zechciał, tą informację zweryfikować.

zdrówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy i koleżanki z PWF,

czy moglibyście mi wyjaśnić co oznacza grawer Emege na Pelikanach 100 i 101N? Co jakiś czas pokazuję się ogłoszenia sprzedażowe z egzemplarzami oznaczonymi tym imprintem na skuwce lub korpusie, a ja niestety nie mam pojęcia o co chodzi.

GPC

Wątek zamieszczam w dziale "Historia..." bo podejrzewam, że odpowiedź będzie związana z historią firmy.

GPC,

Emegê” to oznaczenie, które pochodzi od liter M i G, czyli skrótowej nazwy firmy Monteiro e Guimarães. M&G była jedną z dużych sieci sklepów z materiałami biurowymi, w tym również importerem piór (i nie tylko piór) Pelikana. Firma nie miała jednak wyłączności na dystrybucję produktów z Hanoweru w Portugalii. Oprócz niej Pelikany były też sprzedawane przez sieć Eril, której właścicielem była spółka Erich Leichsenring Lda., czyli spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. W Portugalii po dziś dzień nazwa spółki z o.o. to imię wszystkich lub niektórych wspólników, ewentualnie szczególna nazwa lub oba elementy wraz ze sformułowaniem „Limitada" („z ograniczoną odpowiedzialnością") lub „Lda." („z o.o.").

Rywalizacja między importerami doprowadziła do nietypowych uzgodnień między firmą M&G a Pelikanem. Produkty przeznaczone dla Monteiro e Guimarães miały być specjalnie znakowane poprzez umieszczenie na nich słowa „Emegê”. Wydaje się, że M&G chciało w ten sposób uwolnić się od realizacji świadczeń gwarancyjnych i serwisowania piór zakupionych przez Portugalczyków w konkurencyjnej sieci.

Mam nadzieję, że podane przeze mnie informacje będą Ci pomocne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...