Skocz do zawartości

Lamy


Alveryn

Polecane posty

@ Pingwin,

dziś mój szwankujący Lamy Safari pokazał co potrafi. Ale od początku.

- 24 godzinna kąpiel sekcji w 100 ml wody z solidną kroplą detergentu

- 10 minutowe intensywne płukanie w bieżącej wodzie

- 1 godzina leżakowania w roztworze 1:5 10% octu i wody

- 10 minutowe płukanie w bieżącej letniej wodzie

- kilkukrotne przepłukanie w wodzie demineralizowanej

- suszenie grawitacyjne

- zalanie pióra: in-out, in-out

- oczyszczenie po napełnianiu

- nocna warta w pozycji pionowej

- poranna próba i...?

R E W E L A C J A

Pisze sprawnie, szumi na papierze jak dawniej a czarny atrament Lamy ma bardzo solidne krycie.

Czerwone Lamy Safari wraca do służby w warunkach uciążliwych bo kto albo co jest w stanie pokonać solidne tworzywo ABS.

Czarny atrament Lamy zachowuje się bardzo dobrze a co najważniejsze mimo solidnej kreski schnie bardzo szybko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@.

Czarny atrament Lamy zachowuje się bardzo dobrze a co najważniejsze mimo solidnej kreski schnie bardzo szybko.

To ciekawe bo mój schnął stosunkowo długo i taka opinie miał na poprzednim forum. Może coś zmienili a to by mnie cieszyło, to najlepsza czerń jaką miałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe bo mój schnął stosunkowo długo i taka opinie miał na poprzednim forum. Może coś zmienili a to by mnie cieszyło, to najlepsza czerń jaką miałem.

kerad,

mam pewne przemyślenia na temat testów atramentów i zamierzam otworzy nowy temat w "Atranentach". Jak się wyrobię to jeszcze dziś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj kupiłem czarny atrament lamy, coby (wzorem kerada) najczarniejszym pisać i trochę się zmartwiłem czy faktycznie nie zasycha, skoro go w moim najcieńszym pilociku chcę umieścić... hmmm

Lux,

nie wiem, czy się wyrobię ale jeśli mi czas pozwoli to pokażę ciekawą (mam nadzieję) i pouczającą demonstrację jak wysychają atramenty. Na razie nic nie zdradzę. Zrobiłem próbę w ten weekend i zapowiada się ciekawie lecz każda próba, żeby była rzetelna, musi być powtórzona. W teście weźmie udział m.in.: Lamy Black, Waterman Blue-Black, Waterman Havana i może jakiś Parker. Zobaczymy co z tego winiknie. Jak poniosę porażkę albo narażę się na drwiny - trudno, taki jest los! :)

Jeśli zabraknie mi czasu to zabiorę się za to dopiero po nowym roku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...