Skocz do zawartości

Konwersja systemu napełniania do zakraplaczowego


Cwiekoszczak

Polecane posty

Gość david1600

Krzyczysz na lustro? :D

nie poprostu czekam na odpowiedź :P

oglądałem film Briana i zastanawiam się czy konwersja Frontiera jest możliwa, myślałem też na wymianę stalówki bo Parkerowska F jest trochę zbyt gruba w porównaniu do M Pelikana. Czy wiecie może czy u p. Gregi można coś takiego zrobić tzn. wymienić stalówkę na bardziej elastyczną, flexową?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Grega ma odpowiednią stalówkę i zgodzi się ją przerobić, to czemu nie? Tylko że mam wątpliwości, czy będzie chciał. Frontier to raczej kiepski surowiec do tuningu. No i jest jeszcze kwestia ceny.

Zawsze możesz zrobić eksperyment i nalać do środka atramentu. Obawiam się jednak, że prędzej czy później coś tam zacznie rdzewieć (metalowy pierścień przy sekcji na przykład). Nie pamiętam (pozbyłem się już dawno swojego), czy gwint jest wycięty bezpośrednio w korpusie, czy wklejony. Jeśli wklejony - pewnie pod wpływem atramentu zacznie się odklejać.

Frontier jest znany z mokrej kreski. Jako zakraplacz może nie trzymać atramentu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Właście przerobiłem Jinhao 99,zalałem Pelikanem Royal blue /weszło 5 ml/,uszczelniłem silikonem używanym pod procesory.Działa znakomicie,powiedziałbym że lepiej niż z konwertorem bo przedtem kreska była troszkę za sucha.Jedynie waga piórka znacząco wzrosła a już przed zalaniem była niemała, mnie to akurat nie przeszkadza bo lubię jak piórko trochę waży.

Na zdjęciu dla porównania Pelikan 100N.Dzięki za poddanie pomysłu ! :)

post-266-0-10825700-1329733269.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...