Skocz do zawartości

Pierwsze z tych "wielkich"


Irbis

Polecane posty

Napisz w jakim kierunku miałaby być kolekcja, albo ku czemu się skłaniasz, Montblanc a Pelikan to niebo a ziemia, do tego, czy mają być to nowe pióra czy stare.

No i oczywiście jaki jest ten budżet, przynajmniej orientacyjnie, bo dla mnie rozsądny budżet to 600-1000 zł aktualnie, a dla innego z forumowiczów kilka razy większy, lub mniejszy.

Ok, to może opiszę jak to wygląda od początku :)

Kilka miesięcy temu zainspirowana pewnym filmikiem postanowiłam wrócić do pisania piórem. I okazało się, że mnie to kręci bardziej niż bym się spodziewała.

Pomyślałam, że zaszaleję i kompletnie zielona poszłam do sklepu z budżetem ok. 200 zł. Pani poleciła mi, żebym sobie kilka piórek pomacała i spodobał mi się Cross Affinity.

img8633resize.jpg

Piórko fajne, tylko przerywało. Poszło do reklamacji :unsure:

Ok, druga myśl – Alle (się) gro I szarpnęłam się na Pelikana 400:

img8634resize.jpg

Cudne, samo sunie po papierze, ale … krzywa stalówka. Raz wylewa, raz nie pisze. No rzesz…. :gaah: Napisałam do szanownego sprzedawcy jak to się czuję pokrzywdzona i oszukana. A on mi spokojnie odpisał, że nie wiedział i może mi zwrócić pieniądze :o. Na to ja, że nie chcę pieniędzy, bo piórko mi się podoba. To on, że mi wymieni stalówkę. No i pióro pojechało na lifting.

Kilka dni temu kupiłam jeszcze Kaweco Sport, ale trochę drapie przy pisaniu. Poza tym ono mi się podoba, ale nie spodziewałam się po nim niczego nadzwyczajnego. Fajne jest i już. :P

Ale w tak zwanym międzyczasie postanowiłam, że kupię sobie coś naprawdę fajnego. Zachoruję na jakieś piórko i sobie fundnę we właściwym czasie. I skoro eksperymenty nie wyszły kupię nowe i jakiejś renomowanej firmy. Taka nówka z salonu i pełen wypas.

Po poczytaniu trochę forum, gdzie polecacie Visconti, Nakaye, Sailory itp. postanowiłam wyjść od klasyki. Ale też takiej, która wśród nowych piór ma nadal bardzo dobre modele. I tak czytając i czytając wyszło mi, że takimi firmami są Pelikan i Montblanc. I tak się to zaczęło. Poszłam do sklepu, pomacałam. Pan mi powiedział to, co już pisałam o MB i zmacałam Pelikany M600, M800 i M1000. I baaaardzo spodobał mi się Ruby Red.

Ale jak to niezdecydowana kobieta, może jednak lepiej dołożę te 700 zł i kupię MB? I tak myślę i myślę….

Mój limit? Tak do 2000, chyba że to będzie MB Le Grand. Ale muszę być pewna, że to właśnie jest to czego chcę i że jest warte swej ceny. A ja nadal nie wiem. I, co najgorsze, nie wiem jak tę wiedzę zdobyć.

Wydaje mi się, że moja "kolekcja" to będą różne pióra, które mi się będą podobać.

I mam nadzieję, że w końcu będzie wśród nich i fajny, nowy Pelikan i MB Le Grand. Ale na dzień dzisiejszy wydatek 4000, zeby mieć oba nie wchodzi w grę. Tak więc zastanawiam się od czego zacząć, żeby nie żałować, gdy na kolejny "większy" zakup będę musiała trochę poczekać.

Uffff, to tyle….

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 81
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Irbis, napiszę tak...

Jeśli Le Grand nie jest za duży dla ciebie, oraz jeśli jesteś w stanie tyle przeznaczyć na pióro, a widzę, że Pelikana już miałaś.

Jednak jeśli ciekawi Cie Japończyk, to w Warszawie w sklepie buylux można kupić Nakaye, lub Sailora.

Teraz jakbym miał do wyboru to bym się zastanawiał: Nakaya piękna, bardzo przyjemna stalówka, samo pióro wyjątkowe, za to Montblanc, to legenda marki, oraz ukochany przeze mnie tłok:)

Wybór bardzo trudny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irbis. Kieruj się własnym wyczuciem. Na Montblanc'u nie zawiedziesz się. Co to znaczy, że Montblanc to masówka? A Namiki z landszafcikiem Fujiyamy, to ja się pytam co? Każdy landszafcik z jeleniem na rykowisku, to masówka, czy też dzieło sztuki? Maszyna tego nie namalowała, tylko jakiś malarzyna.

Przecież każdy jest inny :lol:

Ja właśnie w taki sposób traktuję te złote rybki, smoki, żurawie i kwiatki sakury. To takie jelenie na rykowisku w japońskim wydaniu.

zdrówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...