Skocz do zawartości

Sławni ludzie i ich pióra


konis

Polecane posty

  • Odpowiedzi 69
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Podpinam się ze swoim dylematem - jakiego pióra używał Jan Parandowski?

MB? Osmia? A może biel na skuwce to artefakt, a nie logo...

Przegapiłem okazję, by zapytać o to syna pisarza (Piotra), gdy prosiłem o dedykację do jego "Mitologii wspomnień". Z książki wynika jednoznacznie, że pan ze zdjęcia posługiwał się piórem. W czasach PRL J. Parandowski był postacią prominentną, podróżował po świecie, miał więc dostęp do marek z wysokich półek.

post-22-0-24021900-1318704870.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli znaki zapytania dotyczą tonu mojego poprzedniego postu, to śpieszę donieść, że nie ma w nim żadnego przekąsu, tylko sympatia i podziw oraz zazdrość (bez grama zawiści) kolekcji. Jeśli znaki zapytania dotyczą odpowiedzi na pytanie, to chyba ze wstydem będę musiał przyznać, że naiwnie myslałem, iż zadajesz pytanie retoryczne. Zatem nie Pelikan...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Ja jeszcze nie wiem.

Wydaje mi się, że klips jest stosunkowo krótki, sięga ledwie połowy skuwki.

Biorąc pod uwagę to, że podpisanie tego aktu (drugiego!) odbyło sie w berlińskiej willi, w kwaterze Żukowa, mogło to być pióro każdej proweniencji - w tym równie dobrze "Lend - Lease", jak "trofiejne".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 years later...

Mijają 2 tygodnie od kolejnych Warszawskich Targów Książki. Przybyło mi znowu kilka

książek z dedykacją i autografów na DVD/CD.

 

I kolejny raz - mała dbałość autorów o entourage pisania dedykacji. W zdecydowanej przewadze - długopisy vs. cienkopisy.

 

Chlubnym wyjątkiem była  tu P. Ewa Wachowicz (ta z programu o gotowaniu).

Wyżyn literackich tu nie oczekujemy, natomiast dedykacje dla fanów wpisywała starannie, jakimś współczesnym Scheafferem, napełnionym zielonym Pelikanem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...