Skocz do zawartości

Karton na album do zdjęć


Polecane posty

Cześć,

chciałabym zrobić album na zdjęcia-tradycyjny -czarne karty (200-300 g/m2) przekładane pergaminem, potem je zszyć. Problem w tym, ze potrzebuję specjalne do tego arkusze kartonu, które są "acid free". Wyczytałam, ze zwykły papier spowoduje, ze zdjęcia stracą szybciej na jakości. Pytałam w sklepach, ale sprzedawcy robili taaakie oczy, kiedy pytałam czy papier jest bezkwasowy.

Może ktoś z Was używał takiego papieru.

Anya

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie rzeczy najszybciej można znależć przy archiwizacji i archiwach, zobacz tutaj: http://www.gandolf.pl/artykuly-archiwizacyjne.html

Swoją drogą, każdy urząd powinien mieć osobę odpowiedzialną za archiwa i zaznajomioną w temacie, gdzie takie rzeczy nabyć. Zadzwoń choćby do swojej gminy albo sądu - zaopatrzenie, archiwista. Może z dobroci wskażą miejsca nabycia.

A jak nie to digitalizacja, dwa dyski twarde i regularne przegrywanie co 2 lata.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papier bezkwasowy jest dostępny w dosłownie każdym sklepie dla plastyków, a i z wysokimi gramaturami nie ma najmniejszego problemu :) Zwykle jest kwalifikowany jako papier pod akwarele, a o trochę mniejszej gramaturze jako szkicownik. Osobiście korzystałem z papierów Fabriano Gamma Accademia i mogę je polecić, choć są nieco droższe od konkurencji (innych nie testowałem więc nie wiem jak się sprawdzają). Formatów też jest bezliku :)

Zobacz tutaj: http://www.storm24.pl/?gamma-fabriano,286

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklepy z materiałami do archiwizacji i dla plastyków do b. dobry trop; ja szukałam w papierniczych.

Takie rzeczy najszybciej można znależć przy archiwizacji i archiwach, zobacz tutaj: http://www.gandolf.p...iwizacyjne.html

Swoją drogą, każdy urząd powinien mieć osobę odpowiedzialną za archiwa i zaznajomioną w temacie, gdzie takie rzeczy nabyć. Zadzwoń choćby do swojej gminy albo sądu - zaopatrzenie, archiwista. Może z dobroci wskażą miejsca nabycia.

A jak nie to digitalizacja, dwa dyski twarde i regularne przegrywanie co 2 lata.

Odkąd mam cyfrówkę przestałam wywoływać zdjęcia, "trochę" nazbierało się. Dla mnie zdjęcie w albumie, to jest ZDJĘCIE. Na wszelki wypadek mam zgrane, ale marzy mi się prywatne archiwum.

Dzięki za propozycje :).

Anya

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodajmy, że to, co umownie nazywamy papierem fotograficznym dzisiaj, z papierem niewiele ma wspólnego. To plastik. No, chyba, że mówimy o fotografii czarno-białej i barytach.

Dopiero co przeglądałem sterty papieru w sklepie dla plastyków w Bielsku-Białej i niemal każdy miał w opisie bezkwasowość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...