Jump to content
visvamitra

Bookworm 702 - czar akrylu

Recommended Posts

Mam słabość do kolorowych plam. I do akrylu. Najładniejszym akrylowym piórem, jakie posiadam jest Tenny, które opisałem w poprzednie recenzji. Udało mi się jednak kupić dużo tańsze, przyzwoicie wykonane i dobrze piszące pióro wykonane z metalu połączonego z akrylem. Mam na myśli pióro Bookworm 702. Jest dostępne w trzech kolorach. Zdecydowałem się na niebieski.

702nb1.jpg

Korpus pióra jest wykonany z metalu, wskutek czego pióro jest dość ciężkie (ok. 30 g). Niemniej leży dobrze w dłoni. Elementy są dobrze spasowane. Przede wszystkim jednak uwagę przyciąga niebieski akryl – bardzo mi się podoba. Właściwie, to kupiłem je właśnie z powodu koloru.

702nb3.jpg

Moja ocena:

Wygląd/design: 7,5/10 Podoba mi się zestawienie niebieskiego akrylu, czarnych i srebrnych elementów. Tak jak wspomniałem mam słabość do akrylu. Akryl jest ćwierć - przezroczysty – przy dobrym świetle można zobaczyć przez niego konwerter.

Wykonanie/jakość: 8/10 – pióro jest solidnie i estetycznie wykonane. Elementy są dobrze spasowane. Mimo że do konstrukcji pióra wykorzystano metal nie jest ono chłodne w dotyku. Nie zauważyłem żadnych produkcyjnych usterek.

Waga/wymiary: 8,5/10 – Pióro ma 13 cm bez skuwki, 14 cm z założoną skuwką. Tak jak wspomniałem waży ok. 30 g. W porównaniu do plastikowych piór z mojej kolekcji (Sheaffer 330, Pilot 78G, różne modele Hero) sprawia wrażenie ciężkiego. Średnica pióra w najszerszym punkcie wynosi ok. 1,3 cm, w najwęższym 0,8 cm. W moim odczuciu jest dobrze wyważone.

Stalówka: 8/10 – Stalówka jest opisana jako Bookworm – jest stalowa, pokryta dwudziesto dwu karatowym złotem. Nie mogę powiedzieć, że jest sucha, ale nie ocieka atramentem. Pisze się nią bardzo dobrze choć nie tak miękko jak na przykład stalówką IPG.

702nb2.jpg

System napełniania: 9/10 – Konwerter / naboje. Nie ma do czego się przyczepić – układ szczelny i pojemny.

Cena/jakość: 9,5/10 –Pióro jest dość tanie i solidne wykonane. Mając na uwadze stosunek ceny do jakości z czystym sumieniem polecam.

Na koniec załączam próbkę pisma:

bookwormpismo2.jpg


You can't stop the waves but you can learn how to surf.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wygląda bardzo smacznie. Ta półprzezroczystość zdecydowanie dodaje mu uroku. I z tego co widzę jest też wersja pomarańczowa :-) Znalazłem w sieci też zdjęcia opisane jako ten sam model gdzie stalówka jest zakryta metalowym elementem - ciekawe czy to wcześniejsze czy nowsze modele?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo ładne pióro w najładniejszej dostępnej wersji kolorystycznej (wg mnie:)) Niestety w wersji z metalową nakładką wygląda jak pióro kulkowe :huh: Twój egzemplarz jest dużo lepszy, ale jakoś nie mogę znaleźć w sprzedaży :(


byłosobiepióro.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Świetna recenzja, a i pióro ciekawe choć ja wolałbym Gray & Black. :)

Ciekawe, czy ten Bookworm 702 jest gdzieś do kupienia w Polsce?


Pozdrawiam,

Thay

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trzeba będzie się z nim bliżej zapoznać, zwłaszacza, że - ja pisze visvamitra - jest nie tylko ładne, ale i sprawuje się nieźle. :)


Pozdrawiam,

Thay

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie mogę odwiedzać tego forum....musiałam je po prostu kupić. Dam znać jak dojedzie.

Podpisuję się. Właśnie kupiłem 3 niebieskie. Jedyne usprawiedliwienie mego postępku to to, że tylko jedno pozostanie u mnie (a jedno czeka przeróbka na stub) :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

3????? Mateusz nie rób mi tego... Skąd, gdzie i jak? Jak przerobisz daj cynk


Uczestniczę (a jakże!) w wymianie listów :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślę, że nikt się nie obrazi jak wrzucę link z Alledrogo, bo to jedyne miejsce gdzie udało mi się znaleźć ten model: http://allegro.pl/pi...2783686302.html

Tyle, że kupiłem ostatnie niebieskie, więc chyba trzeba by było zapytać sprzedawcę czy jeszcze mu coś zostało w razie czego :)

Jasne, że dam znać :D może jakaś mała (kolejna) relacja powstanie, tym razem z dokładniejszym przebiegiem procesu modyfikacji ;)

PS albo wreszcie uda się zrobić jakieś spotkanie w Kato i się pochwalić :P

Edited by Mateusz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekawe i niedrogie. Szare ma ciekawszą dla mnie kolorystykę, ale trochę zniechęca ten salcesonowaty wzorek, w wersji pomarańczowej z kolei wzorek układa się w eleganckie fale.

Tak czy siak, któreś piórko trzeba będzie kliknąć.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie dać się, nie dać się, nie dać się... no, przynajmniej wytrzymać do końca miesiąca... :)


Dawniej mówili mi "skwercio"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Właśnie je odebrałem... Jaaaaa! Warto było! :D Naprawdę wyglądają solidnie, do tego ten kolor... i stalówka choć twarda sunie bardzo gładko (takie lubię) :)

Aż żal, że zabrakło mi (jak na razie) funduszy na pomarańczę ;) No i dostałem gratisik.

Co do ceny przesyłki: na kopercie są znaczki za łączną kwotę 5,10zł, więc widocznie podrożała.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×