Skocz do zawartości
Igrius

Wasza opinia na temat brązowego atramentu.

Polecane posty

Kawa i atramenty bardzo się uzupełniają, ts.

Havany nie mam jeszcze... :cry:  Na razie posługuję się własną mieszaniną. Ale będę ją mieć.

@Q_VW - Papua jest taka sobie ;) Polecam Etiopię Yirgacheffee lub Jemen Mattari :) I wiele innych. A tak na powaznie: taka jest dobra, jaka komu smakuje, ale czasami miło jest się na forum poprzekomarzać.

You can't stop the waves but you can learn how to surf.

Poprzekomarzać? Jej, jesteście strasznie delikatni jeśli o to chodzi... W życiu bym tego tak nie nazwała :)

Co do kaw, święta prawda.... Chociaż jak tylko dorwę współlokatora powiem co za cudo ma w szafce, czym mnie uraczył... Szczęściarz pracuje w palarni kawy :rolleyes: 

@Q_VW - Papua jest taka sobie ;) Polecam Etiopię Yirgacheffee lub Jemen Mattari :) I wiele innych. A tak na powaznie: taka jest dobra, jaka komu smakuje, ale czasami miło jest się na forum poprzekomarzać.

w ten sposób dojdziemy do wniosku, że nowe, tanie parkery są dobre.

“I don’t want to belong to any club that would accept me as one of its members.” Groucho Marx

biorę udział w wymianie listów?

w ten sposób dojdziemy do wniosku, że nowe, tanie parkery są dobre.

I to by nam zaoszczędziło kupę kasy.

You should always go to other people's funerals; otherwise, they won't come to yours.

Yogi Berra

Każdemu wedlug potrzeb i możliwości...

w ten sposób dojdziemy do elektryfikacji kraju i władzy rad. a tego byśmy chyba nie chcieli. ;)

“I don’t want to belong to any club that would accept me as one of its members.” Groucho Marx

biorę udział w wymianie listów?

Nie chciałem specjalnie po to zakładać nowego tematu, a jako że to temat pod kolor (i see what you did there!) to spytam tutaj. Czy ktoś może wie gdzie we Wrocławiu da radę zdobyć atramenty J. Herbin? Zależy mi na kolorze Lie de The.

Wcześniej koledzy wspominali o Pelikanie 4001, kolor w zasadzie mi odpowiada, a jak z jego właściwościami? Przepływ, 'wychodzenie' na stalówkę, gęstość? zastanawiam się jak współpracowałby z Lamy Alstar - ktoś jakieś doświadczenia?

pozdrawiam

Wcześniej koledzy wspominali o Pelikanie 4001, kolor w zasadzie mi odpowiada, a jak z jego właściwościami? Przepływ, 'wychodzenie' na stalówkę, gęstość? zastanawiam się jak współpracowałby z Lamy Alstar - ktoś jakieś doświadczenia?

pozdrawiam

Posiadam aktualnie Pelikana 4001 w piórze Sheaffer GC 100. Przepływ jest dobry, chociaż u mnie zdarza się mu czasami figlować i po jakimś czasie nie pisania nie startuje od razu. Wypełzania na stalówkę nie zauważyłem, gęstości nie sprawdzałem. Sam kolor na żywo wygląda lepiej niż na zdjęciach, w bardziej mokrych piórach ma więcej brązu a mniej sepii. 

Jako ciekawostka, atrament ten świetnie imituje zaschniętą krew np. na chusteczce :D

Gość nilfein

To import z FOP. Funkiel-nówka nie śmigany. Nie bity (jeszcze). Dexter płakał, jak oddawał...

To import z FOP. Funkiel-nówka nie śmigany. Nie bity (jeszcze). Dexter płakał, jak oddawał...

:rechot:

W niebie mnie nie chcą, w piekle się mnie boją...

Gość nilfein

Coś tak czuję, że wylądujemy w Kawiarence...ale to dobrze, ja lubię kawę...:P

Gość Andrew

...tylko licznik najwyraźniej cofnięty...i rocznik niepewny... ;)

:rechot:  :rechot:

Coś tak czuję, że wylądujemy w Kawiarence...ale to dobrze, ja lubię kawę... :P

nieważne gdzie, ważne z kim ;)

W niebie mnie nie chcą, w piekle się mnie boją...

Visconti - brąz

Od wczoraj bawię się tym nowym nabytkiem.

Brąz bez grama czerwieni, zależnie od nasycenia kreski kolor oscyluje między jasnym (ja bym to nazwał coyot) a mocnym ciemnym brązem. Używając trzech różnych piór uzyskałem efekt przypominający melanż na korpusie Faber-Castell Coconut.

A akurat Faberek pisze mi tym atramentem najciemniej.

Gość nilfein

Mnie zafascynował brąz od Kaweco, ale jeszcze nie miałem okazji przetestować... Poza tym, brązów używam raczej rzadko, choć lubię.