Skocz do zawartości

Wasza opinia na temat brązowego atramentu.


Igrius

Polecane posty

  • 4 months later...
  • Odpowiedzi 105
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Używam od jakiegoś czasu Noodler'sa Red Black. Bardzo przyjemny brąz który towarzyszy mi na co dzień na uczelni. Nie strzępi, ładnie kryje, gdy potraktujemy go wodą wtedy wyraźnie widać czerwień. Dosyć ciemny, szybko się do niego przyzwyczaiłem. Niestety ostatnio nie zauważam atramentów Noodler's w polskich sklepach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jakiś czas termu nie wyobrażałem sobie intensywnego korzystania z brązowych atramentów, jednak ostatnio coraz częściej korzystam z czerwonego-brązu, prezentuje się nadzwyczaj ładnie ;)

Taki czerwony-brąz daje np. Diamine Rustic Brown. Zachęciła mnie ta świetna recenzja. Udało mi się dopasować ten atrament do jednego z piór. No i jeszcze twoja "czekolada na wiśniach" też bardzo dobra do...pisania ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

O, jak dobrze, ze temacik istnieje. Wobec tego podepne sie z moim pytaniem, czy ktos moglby mi polecic brazowy atrament do mojego Parkera 51 - chodzi mi o braz, braz, nie chce jasnego musi byc ladny i ciemny i intesywny :) Zastanawiam sie nad Pelikanem badz Watermannem. Czy ktos moze uzywal jednego badz drugiego atramentu w Parkerze? Bede wdzieczna za pomoc:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajde odrobinke wiecej czasu poszukam wszystkich. Bynajmniej dziekuje za pomoc, troszke dzialam po omacku, wiec bezpieczniej zapytac Was. Dziekuje :)

 

Ender jesli moge zapytac, ten kolor jest ciemny czy raczej jasniejszy? Znalazlam pare zdjec roznych osob i co zdjecie kolor wyglada inaczej... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Ja brązy bardzo lubię. Trzy ulubione to: Ancient Copper (który ma piękny kolor, ale niestety lubi zakwitać na stalówkach i z większością piór mu nie po drodze), Boron Organics Studio i Encre Havane Watermana. Bardzo podoba mi się Bekakt Haags Akkermana, ale miałem tylko maleńką próbkę i już jej nie ma. Hazelnut Brown pewnie znajdzie się w pierwszej trójce, zastępując Encre Havane. Zobaczymy, jeśli zdecyduję się na kałamarz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

A czy ktoś porównywał na własne oczy Sheaffera Brąz z Hawaną Watermana? Bo planuje teraz zakupić któryś z tych atramentów i stoję przed dylematem. Brąz Sheaffera na zdjęciach wyglądał trochę jak zaschnięta krew, a z kolei Waterman wydawał mi się strasznie ciemny, prawie że czarny. Co do Pelikanów, w temacie tutaj jest mowa o atramentach Pelikana z serii 4001 tak?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...