Skocz do zawartości

Wasza opinia na temat brązowego atramentu.


Igrius

Polecane posty

za momencik dosłownie mogę Ci zrobić porównanie Sheaffera i WM, ale już w tej chwili odradzam Sheaffera, w moim przypadku jest to atrament z naboi, ale i ten i turkus są tak badziewne, że głowa mała! zasychają mi w każdym piórze, nie pozwalają na start, a Waterman (ten nowy już Absolute Brown) wegetuje w Vectorze i kiedy bym pióra nie wzięła to pisze i ani myśli kaprysić :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 105
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

za momencik dosłownie mogę Ci zrobić porównanie Sheaffera i WM, ale już w tej chwili odradzam Sheaffera, w moim przypadku jest to atrament z naboi, ale i ten i turkus są tak badziewne, że głowa mała! zasychają mi w każdym piórze, nie pozwalają na start, a Waterman (ten nowy już Absolute Brown) wegetuje w Vectorze i kiedy bym pióra nie wzięła to pisze i ani myśli kaprysić :)

Byłbym wdzięczny za próbki :) 

 

Zgaddam się z Ann, że jakość atramentów Sheaffera jest dyskusyjna :) Porównanie będzie oczywiście mile widziane :)

 

Ciekawe w sumie, sam Sheaffer z tego co zdążyłem wyczytać zły nie jest. Nawet jak byłem macać niedawno pióra w sklepie i spytałem przy okazji o atrament to sam sprzedawca (który swoją drogą wyglądał na takiego co wie co mówi) polecał mi do piór Sheaffera atrament Sheaffera. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłbym wdzięczny za próbki :)

 

 

Ciekawe w sumie, sam Sheaffer z tego co zdążyłem wyczytać zły nie jest. Nawet jak byłem macać niedawno pióra w sklepie i spytałem przy okazji o atrament to sam sprzedawca (który swoją drogą wyglądał na takiego co wie co mówi) polecał mi do piór Sheaffera atrament Sheaffera

 

taa, a do WM też najlepszy jest WM?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taa, a do WM też najlepszy jest WM?

może inaczej, zacytuję co sprzedawca powiedział :D "Do piór firmowych lepiej jest używać atramentów tej samej firmy co pióro, bo inne tanie chińskie atramenty mogą zasychać lub źle spływać" W sumie powiedział co musiał, w końcu towar się musi sprzedać ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:rechot:

przepraszam, już poważnieję.

 

zdjęcie z lampą

IMGP4870.JPG

 

skan

CCF20140409_00000.jpg

 

jutro wrzucę przy dziennym świetle, nadal moim nr 1. jest Manuscript, który niewiele, jak widać, różni się od MB i Diamine, WM wygląda jak rozpuszczalne kakao, cenowo nie mam pojęcia, jak to się kształtuje, ale jeśli mało piszesz a chcesz mieć fajny kolor, to chyba Manuscript, jeżeli zamierzasz wypisać flaszkę w miesiąc, to pewnie Diamine.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro wrzucę przy dziennym świetle, nadal moim nr 1. jest Manuscript, który niewiele, jak widać, różni się od MB i Diamine, WM wygląda jak rozpuszczalne kakao, cenowo nie mam pojęcia, jak to się kształtuje, ale jeśli mało piszesz a chcesz mieć fajny kolor, to chyba Manuscript, jeżeli zamierzasz wypisać flaszkę w miesiąc, to pewnie Diamine.

Ten Waterman nawet nie wygląda tak źle (cenowo również nie jest źle ;)) poszukuję w sumie atramentu do pisania na co dzień na studiach. Miałem do tej pory atrament Parkera granatowy, wystarczył mi na takie moje skrobanie okazjonalne na jakieś 3 m-ce. Zastanawia mnie jeszcze jak do Watermana miałby się pelikan, bo dalej taki bardziej czarny mi się wydaje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko lubisz? Ja ją uwielbiam! Ale tylko fusiatkę :)

też tak miałem. musialem czuć ten piach. ale ostatnio jakość mielonek tak spadła, że kupiłem dwa zaparzacze do pracy i fusom powiedziałem basta. jeden zaparzacz to wietnamski stalowy phin, a drugi to amerykański aeropress, który używam albo z filtrami papierowymi, albo ze stalowym fine.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety rację masz... Ostatnio kupiłam sobie całe ziarenka (malutka torebeczka dla sprawdzenia) i mielę w takim starym młyneczku do kawy.... Ten zapach!!! :wub: 

Swoją drogą, ważne, że nadal bazujesz na kawie a nie napojach kawo-podobnych typu kawy puszczalskie (rozpuszczalne, blech! <_<).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja li i jedynie mielone samodzielnie ziarna w kawiarce Bialetti. A teraz u nas na Nowogrodzie otworzył kolega palarnię kawy - wataha corp. się to zwie. I trzeba będzie przetestować co oni tam zapodają.

gdyby to było w Nowej Aleksandrii... ja ostatnio popijam taką mieszankę, która zawiera 80% arabiki i 20% brazylijskiej robusty. nielicho stawia na nogi. powiadam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...