Skocz do zawartości

Atrament Waterman Florida Blue (Serenite Blue)


Akszugor

Polecane posty

Atrament Waterman Florida Blue

TEST

Atrament Waterman

Florida Blue

Opakowanie: średniej wielkości buteleczka szklana z zakrętką plastikową

Butelka ma kształt sześcianu ze ściętymi bokami (można ją oczywiście - po zużyciu atramentu - wykorzystać jako kałamarz)

Pojemność: 50 ml

Producent: Waterman (Francja)

Kolor: niebieski (wygląda jak niebieski zmywalny)

Do testu użyto papier: TOP-2000 o gramaturze 80

Do testu użyto: stalówek kwadratowo ściętych o numerach 3 i 5 oraz drewnianej obsadki

Przepływ: bardzo dobry

Lepkość: bardzo dobra

Cieniowanie: dobre

Strzępienie papieru: brak (niezauważalne)

Nasycenie: bardzo dobre (o ile przyjmie się wodnistość atramentu jako zaletę, a nie wadę)

Przebijanie: słabe

Posiadać atrament Parkera i nie posiadać atramentów Watermana? Niby można, ale kolekcjonerzy piór, to również kolekcjonerzy atramentów, by nie rzec opoje kolorów.

Z czasem zmieniają się gusta, czasem trzeba użyć innego koloru, a czasem nowy kolor ma nas zainspirować (np. w twórczości literackiej).

Tak było i w tym przypadku. Przeszła mi ochota na pisanie blue-blackiem, potrzebowałem czegoś nowego i inspirującego. Moją uwagę przykuł Waterman Florida Blue. I jak zauważycie, niby inny kolor, a jednak ma coś w sobie z blueblacka oraz ze zmywalnego. Taka barwa pomiędzy.

Warta zakupu.

Butelka zamknięta

watermanfloridabluebute.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Butelka zamknięta z pudełkiem

watermanfloridabluebute.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Skan testu

floridablue.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Foto testu

floridabluefoto.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Atrament Waterman Florida Blue nie jest już produkowany.

Obnecnie powyższy atrament występuje pod nazwą Waterman Serenite Blue.

Edytowano przez ArielN
Dodanie informacji o zmianie nazwy atramentu na prośbę autora.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ ja się nie upieram. Testowałem FB i taki jest tytuł. Gdybyśmy robili test SB, tytuł byłby inny.

Ludzie kupują stare atramenty i to ma im ułatwić wybór. Nic poza tym :)

Racja jest po stronie Akszugora. Test i próbka pisma dotyczy Florydy. Warto by teraz pokusić się o zamieszczenie uzupełnienia w postaci testu nowej wersji, czyli Serenity. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką wiadomość dostałem:

Witam,

Obie nazwy dotyczą tego samego produktu.

Best Regards / Pozdrawiam

Daniel Dolniak

Parker, Rotring, Waterman Service After SalesSAS Consumer Service Representative

I już zupełnie poważnie, bez przekomarzania się wyjaśnienie ode mnie. Moja uwaga, że fajnie byłoby dopisać informację o nowej nazwie tego atramentu nie jest krytyką tej recenzji (bardzo udanej zresztą) a jedynie propozycją umieszczenia informacji o charakterze drogowskazu dla tych czytelników, którzy zachęceni nią za jakiś czas będą szukać atramentu Florida Blue i nie znajdą go.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...