Skocz do zawartości

Jakie pióro dla pierwszoklasisty, czyli pióro dla siedmiolatka, polecacie?


Polecane posty

  • Odpowiedzi 64
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Hero 616 jest niezłym pomysłem chociaż dalej będę doradzał Pilota :)

A co do dylematu naboje/tłoczek... według mnie nie ma żadnego problemu z tłoczkiem (pamiętam jaką jakoś w 2/3 klasie miałem frajdę z chińczyków na gumkę), najwyżej dziecko może nosić 2 pióra i po problemie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szalonakrowa pytanie jakie demonstratory Ciebie interesują. Pelikan ma drogie, to samo aurora, Lamy wygląda bardzo słabo na naboje. Dla mnie demonstrator nie może być z konwerterem, albo nabojem, bo to psuje efekt. A w tym wypadku w miarę przystępny jest TWSBI Diamond 540, z tego co wiem ktoś z forum zamawiał ostatnio i zapłacił finalnie 59$ z przesyłką, i ze wszystkim.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kandydat na pióromaniaka ma małe rączki, to polecam Pelikanowego Griffixa. Jest kolorowy i gadżeciarski (dla pierwszoklasisty), pisze niezawodnie, a dzięki wyżłobieniom na sekcji wymusza prawidłowe trzymanie pióra, a to ważne żeby wyrobić sobie dobre nawyki.

Dobry i sprawdzony jest też Herlitz szkolny, nazywa się bodajże my.pen.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myśle, że warto jednak poczekać co zarządzą w szkole. Podobno dzieci przez rok uczą sie trzymać odpowiednio pióro w rączce. bardzo dobry jest system Pelikana od ołówka przez kredki do pióra, ale sam Pelikan...

Polecano ostatnio Faber Castel szkolny jako najlepsze do nauczenia dziecka trzymania piora, oraz Schneider. To musi być pioro które uniemożliwia ślizganie się palców po plastiku i najlepiej aby było trojkątne na sekcji, oraz lekkie.

Wycofuje się z plastiku za 3zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

W przypadku mojego syna nie sprawdziły się żadne Pelikany Pelikano, BICi (już prędzej niż Pelikano Junior) tylko stary dobry Pilot 78G. Jedyny przy którym zeszyty i ręce nie były oblane atramentem. Pelikano Junior był naszym największym rozczarowaniem - on ma stalówkę B, koszmar. BIC jako tako, następnie wygrzebany z szuflady teściów i chyba nigdy nie używany Inoxcrom (plastikowy, czerwony, model nieznany) - ale Pilota nic nie przebije. Syn go uwielbia i pisze dwiema sztukami na raz (jedna w domu, jedna w szkole).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...