Skocz do zawartości

Naprawa piór wiecznych - zakłady naprawy piór, warsztaty wg miast


ArielN

Polecane posty

  • 2 months later...
  • Odpowiedzi 124
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 6 months later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Poszukuje info o zakladzie w Lodzi, wiem ze ciekawosc zabila kota :)

W swoich wedrowkach po bazarkach w A-damie spotykalem fana pior, Polaka ok 60letniego. Od kilku miesiecy go nie widze.

Mial facet oko na piora i dobrze sie gadalo.

O ile dobrze zapamietalem to mieszkal w Lodzi na Baltach w ok pl Koscielnego w latach 60-70 i ciekawie opowiadal o mini-warsztacie z tegoz placu.

Naprawa pior, wymiana stalowek, nabijanie wkladow dlugopisow itd.

Podobno w witrynie stal ogromny model pelikana co wskazuje na zwiazek wlasciciela z firma, co mnie wydaje sie zaskakujace.

Nawet zadzwinilem do Hanoveru ale nie informuja o wspolpracownikach nawet historycznych i spuscili mnie na drzewo.

Widze obecnosc lodzian na tym forum wiec moze ktos cos wie.

Pozdr Vulpen, Amsterdam.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 5 months later...
Dnia 8.09.2018 o 10:57, vulpen napisał:

Poszukuje info o zakladzie w Lodzi, wiem ze ciekawosc zabila kota :)

W swoich wedrowkach po bazarkach w A-damie spotykalem fana pior, Polaka ok 60letniego. Od kilku miesiecy go nie widze.

Mial facet oko na piora i dobrze sie gadalo.

O ile dobrze zapamietalem to mieszkal w Lodzi na Baltach w ok pl Koscielnego w latach 60-70 i ciekawie opowiadal o mini-warsztacie z tegoz placu.

Naprawa pior, wymiana stalowek, nabijanie wkladow dlugopisow itd.

Podobno w witrynie stal ogromny model pelikana co wskazuje na zwiazek wlasciciela z firma, co mnie wydaje sie zaskakujace.

Nawet zadzwinilem do Hanoveru ale nie informuja o wspolpracownikach nawet historycznych i spuscili mnie na drzewo.

Widze obecnosc lodzian na tym forum wiec moze ktos cos wie.

Pozdr Vulpen, Amsterdam.

 

Owszem, przed laty widoczny był zakład wyrobu i naprawy piór nieopodal Placu Wolności (dokładniej przy ul. Obrońców Stalingradu, obecnie Legionów).  To było bardzo dawno temu - lata 90-te ub. wieku?  I jak mi się wydaje też wtedy ten zakład  zamknięto. To już historia.  Obecnie w miejscu tego zakładu jest sklep innej branży.
Chyba, że firma działa nieoficjalnie.  Wątpię - bo już w latach 90-tych  Mistrz był  wieku emerytalnym? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.09.2018 o 10:57, vulpen napisał:

Poszukuje info o zakladzie w Lodzi, wiem ze ciekawosc zabila kota :)

W swoich wedrowkach po bazarkach w A-damie spotykalem fana pior, Polaka ok 60letniego. Od kilku miesiecy go nie widze.

Mial facet oko na piora i dobrze sie gadalo.

O ile dobrze zapamietalem to mieszkal w Lodzi na Baltach w ok pl Koscielnego w latach 60-70 i ciekawie opowiadal o mini-warsztacie z tegoz placu.

Naprawa pior, wymiana stalowek, nabijanie wkladow dlugopisow itd.

Podobno w witrynie stal ogromny model pelikana co wskazuje na zwiazek wlasciciela z firma, co mnie wydaje sie zaskakujace.

Nawet zadzwinilem do Hanoveru ale nie informuja o wspolpracownikach nawet historycznych i spuscili mnie na drzewo.

Widze obecnosc lodzian na tym forum wiec moze ktos cos wie.

Pozdr Vulpen, Amsterdam.

 

Istotnie, mieścił się  w pobliżu pl. Kościelnego - dokładnie na  Zgierskiej 24  zakład naprawy piór wiecznych (z dużym piórem w witrynie - bardzo możliwe, że był to Pelikan),

tego już nie pamiętam... poza tym, w owym zakładzie można było również napełnić tuszem "nietypowe" wkłady do długopisów.

z3zHEQA.jpg?1

Zdjęcie poniżej  ul. Zgierska 24

1 godzinę temu, Lodzermensch napisał:

Owszem, przed laty widoczny był zakład wyrobu i naprawy piór nieopodal Placu Wolności (dokładniej przy ul. Obrońców Stalingradu, obecnie Legionów).

Również na ul. Legionów pod numerem trzecim, funkcjonował taki zakład. (dawniej  Obrońców Stalingradu 3)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Trevor napisał:

Istotnie, mieścił się  w pobliżu pl. Kościelnego - dokładnie na  Zgierskiej 24  zakład naprawy piór wiecznych (z dużym piórem w witrynie - bardzo możliwe, że był to Pelikan),

tego już nie pamiętam... poza tym, w owym zakładzie można było również napełnić tuszem "nietypowe" wkłady do długopisów.

z3zHEQA.jpg?1

Zdjęcie poniżej  ul. Zgierska 24

Również na ul. Legionów pod numerem trzecim, funkcjonował taki zakład. (dawniej  Obrońców Stalingradu 3)

 

Rozumiem, @Trevor, że dokumentujemy historię łódzkich miejsc w których coś się koło piór kręciło?  :clap1:Bo było to ze 20-cia lat wstecz. 
Myślę, że bardziej interesujące byłoby pozyskanie kontaktu do osób/miejsc które są aktualnie czynne zawodowo w zakresie naprawy piór....
Nie znam aktualnie  takiego miejsca w Łodzi w którym zajmowano by się profesjonalnie naprawami piór. 
Google też w tej sprawie milczy.

Edytowano przez Lodzermensch
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lodzermensch można tak powiedzieć.... z tym, że łódzka historia jest bardzo skromna w porównaniu np. z Krakowem, tam w latach świetności, takich zakładów było siedem !

Ja również nie znam żadnego, aktualnie funkcjonującego miejsca o którym rozmawiamy...... niestety.

Gwoli uzupełnienia, zakład z ul. Zgierskiej pamiętam jeszcze z lat wcześniejszych, tj. 70-tych i 80-tych..... natomiast zakład napraw z Legionów prowadzony przez p. Wiesława Nabiałka działał, tak jak napisałeś ze 20 lat temu.......

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Trevor @Lodzermensch

panowie bardzo dziekuje wam za info i pozwole sobie je troche uzupelnic

moj amsterdamski 'pen-pal' to polak leo gutt z lodzi, wyjechal do holandii w 1978roku niestety odszedl w grudniu ub roku w wieku 88lat

z opowiadan byl slusarzem i wykonywal drobne naprawy dla pana od pior no i zakochal sie w piorach, niestety nie pamietal jego nazwiska

na przyklad potrafil zmiekczac stalowki (uzywal slowa hamburyzowac o ile dobrze zapamietalem) i dorabial uszczelki do tloczkow

tak sie wkrecilem w te historie ze postanowilem poszukac wiecej info o tym serwisie

jeszcze do wiosny ub roku spotykalem pana leo na niedzielnych bazarkach w a-damie, bardzo slabo mowil flamme mimo 40 lat w nl

piora zblizaja ludzi

 

tapatalk

verstuurd vanaf mijn iphone

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Dnia 6.10.2011 o 18:04, ArielN napisał:

Poznań
1. Mieczysław Kubiak PRH PENCO
ul. Wrocławska 20
61-838 Poznań
tel. 061 852 63 05
w godz. 11.30 - 17.30

 

zakład czynny, i klientów chętnie wita, ale naprawa już....

Pan Mieczysław ostatnio trochę chorował, humor kapryśny, delikatnie mi wytłumaczył, że on musi sklep prowadzić a nie naprawiać stare pióra, gdyż marża nie ta.

Ongiś mi naprawiał Pelikana 100 patent.

Wypolerował super, nowy korek dopasował, co nie było łatwe, ale zamontował mi nie oryginalną stalówkę, którą jubiler wygrawerował

Pelikan 14 Karat

Sprawa się rypła, gdy w domu rozebrałem spływak.

A koszt jak na nową.

Mały niesmak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Ponawiam pytanie:

Dnia 4.11.2018 o 08:42, Fajfel13 napisał:

Czy słyszał ktoś może o serwisie na ul. Łużyckiej 55 w Krakowie? W internecie można znaleźć taką firmę: Usługi Zegarmistrzowskie Naprawa Piór Wiecznych Dariusz Sempowicz.

Miałem drapiącą stalówkę, próbowałem sam "naprawić" i teraz już zupełnie nie pisze :( szukam kontaktu do kogoś kto mógłby pomóc, idealnie w Krakowie - czy ktoś coś ma jakieś rozeznanie jak p. Dariusz z adresu powyżej się sprawuje?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 2 months later...
  • 3 months later...
  • 2 weeks later...
Dnia 21.07.2019 o 14:45, Bukowski napisał:

zakład czynny, i klientów chętnie wita, ale naprawa już....

Pan Mieczysław ostatnio trochę chorował, humor kapryśny, delikatnie mi wytłumaczył, że on musi sklep prowadzić a nie naprawiać stare pióra, gdyż marża nie ta.

Ongiś mi naprawiał Pelikana 100 patent.

Wypolerował super, nowy korek dopasował, co nie było łatwe, ale zamontował mi nie oryginalną stalówkę, którą jubiler wygrawerował

Pelikan 14 Karat

Sprawa się rypła, gdy w domu rozebrałem spływak.

A koszt jak na nową.

Mały niesmak.

Pan Mieczysław odszedł... nie wiem kiedy... ale zakład już nie działa...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Dnia 4.11.2018 o 08:42, Fajfel13 napisał:

Czy słyszał ktoś może o serwisie na ul. Łużyckiej 55 w Krakowie? W internecie można znaleźć taką firmę: Usługi Zegarmistrzowskie Naprawa Piór Wiecznych Dariusz Sempowicz. Potrzebuje coś zrobić z drapiącą stalówką a sam nie bardzo potrafię :)

Byłem ze 3-4 lata temuu Pana Dariusza z Watermanem Hemispherem, pokiereszowana stalówka. Pióro naprawione, bardzo dobrze pisze nawet mi się nim lepiej pisze niż fabrycznym. Co prawda ja byłem tylko raz, a innych opinii nie słyszałem. Na targu staroci na ul. Balickiej j widziałem ze 2 lata temu Panią ze stoiskiem z piórami. Z tego co się dowiedziałem to jako takiego zakładu stacjonarnego to nie ma, ale pióra naprawia. O jakości więcej nie wiem ani kontaktu nie mam żadnego, ale może jeszcze się wystawia na giełdzie.

Wiem, że pewnie temat naprawy nie aktualny, ale post zostawiam dla potomności. Może ktoś będzie kiedyś szukał speca w Krakowie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...