Skocz do zawartości

Naprawa piór wiecznych - zakłady naprawy piór, warsztaty wg miast


ArielN

Polecane posty

  • Odpowiedzi 124
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Tak to koniec. Pan Grega chciał oddać warsztat w dobre ręce, ale nikt nie chciał.

Ponoć nie będzie już pracował, bo nie ma sił. Chyba, że coś okazyjnie komuś naprawi, ale to nie jest wiążące.

No to,… kicha… gdzie ja teraz o stadko zadbam?…  :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Przypadkiem byłem we wtorek w Krakowie, przechodziłem opodal, to i zajrzałem.

Wisi kartka, że pióra do naprawy zostawiać u optyka w bramie obok.

Porozmawiałem chwilę, można zostawiać pióra, pan Grega naprawia je w domu. 

 

A ja nieszczęsny nie zabrałem swojego Pelikana  :wallbash: .

Edytowano przez eta
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Ascendent, podbiłeś temat i przypomniało mi się, że miałem zapytać Was drodzy forumowicze, czy do Pana Wardeckiego da się dotrzeć inaczej niż telefonicznie i osobiście. Gdy dzwonię po pracy już nie odbiera (przed też - desperacja próba). Jestem z Łodzi więc też nie dojadę. Myślę o jakimś mailu czy coś. Ew. Myślicie, że mogę wysłać pióro z odręcznym listem :P bez uprzedniego dzwonienia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oddawałem jedno pióro - do Łódzkiego warsztatu i później do pana Wardeckiego. Różnica ogromna. Pan z Łodzi nie zapytał mnie czy chcę taką naprawę jaką sobie umyśli tylko ją wykonał wymieniając oryginalny spływak jakimś ręcznej roboty. Zniszczył moje pióro i wcale nie sprawił by działało lepiej. Pan Wardecki natomiast dokładnie omówił ze mną naprawę i wykonał to profesjonalnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystałem z usług poznańskiego specjalisty z odziedziczonym Pelikanem 100n i Watermanem (nie ustaliłem co to za model - lever filler wiekowo porównywalny z Pelikanem) około pół roku temu. W Pelikanie uszczelka się skleiła z obudową a w końcu poruszona nie była szczelna i przepuszczała płyny do dalszej części korpusu. W Watermanie zasilanie stalówki było zapchane zaschniętym atramentem a gumka zbiorniczka nie była szczelna i nie mogłem pióra wyczyścić. Pan Kubiak bardzo sympatyczny, ze zrozumieniem odniósł się do moich problemów i zlecenia. Do naprawy Pelikana nie mam zastrzeżeń - działa bez uwag, do Watermana dostałem dodatkową skuwkę - w mojej klips nie jest cały - choć zaznaczałem, że mi to nie przeszkadza i "patyna" piór mi odpowiada. Dokładnie przyglądając się w domu nowej skuwce mam wrażenie, że gwinty nie są jednak w 100% identyczne jak w starej a do tego różni się delikatnie odcieniem więc wróciłem tak czy siak do starej. Nie wiem czy bez tej nowej skuwki naprawa nie byłaby tańsza więc tylko to zaliczam do minusów usługi bo poza tym działa jak trzeba. Co do dokładnej ceny usługi to musiałbym odszukać fakturę ale kojarzy mi się sto albo trochę ponad sto złotych za oba pióra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Kraków

1. Grega Marian Zakład Naprawczy

Kraków, ul. Szpitalna 7,

tel. 0501614450

(Zakład zlikwidowany)

 

Łódź

1. Nabiałek Wiesław Naprawa Wiecznych Piór

Legionów 3

91-063 Łódź

tel. 042 6333561

Poznań

1. Mieczysław Kubiak PRH PENCO

ul. Wrocławska 20

61-838 Poznań

tel. 061 852 63 05

w godz. 11.30 - 17.30

Warszawa

1. Beata Czaja "Pogotowie piórowe"

Odbiór i dostawa po uzgodnieniu telefonicznym lub przez e-mail.

tel.: 660 008 263

e-mail: beata.czaja@op.pl

2. Maciej Wardecki

Chmielna 5/7

00-021 Warszawa

tel. 0228264575

Wejherowo

1. Tadeusz Pawłowski

ul. Niska 20

84-200 Wejherowo

tel. (058) 672-16-76 w godz. 8-10 oraz po 19-tej

(Zakład zlikwidowany)

Ostrzeżenie dla forumowiczów chcących skorzystać z adresu w Poznaniu ! Pan KUBIAK w ogóle nie odpowiada na listy kierowane do niego w w/w sprawach. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Niejasno się wyraziłem - chodziło mi o to, czy ktoś zna opinie na temat tego poznańskiego warsztatu?

 

heldan - czy pan Wardecki jest faktycznie tak dobry?

Wysłałem do tego Pana  z Poznania list z dokładnym opisem problemu z demontażem Pelikana 100N, jest to ponoć najlepszy fachman od starych Pelikanów, dotąd nie doczekałem się odp. listem lub e-mailem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem do tego Pana  z Poznania list z dokładnym opisem problemu z demontażem Pelikana 100N, jest to ponoć najlepszy fachman od starych Pelikanów, dotąd nie doczekałem się odp. listem lub e-mailem.

a podaj mi jego adres, z ciekawości mogę się przejechać

 

a, widzę już

Edytowano przez kasiasemba
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Wiecie może, czy jest jakiś warsztat naprawy piór w Trójmieście, ew Toruniu i okolicach? Chciałbym w końcu ożywić Watermana Meisterstucka którego kiedyś przytuliłem, a znany warsztat (z pkt. przyjęć w Gdyni, w okolicy dworca) już nie funkcjonuje :(

 

Czy może warto gdzieś wysłać?

 

Piórko małe, wersja damska, ale bardzo milusie i byłoby w sam raz jako doczepka do notatnika. Szkoda, żeby się marnowało, a sam nie naprawię - jakiś... dłubał czymś drewnianym w środku, chyba próbował wypchnąć stalówkę "od drugiej strony". :gaah:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...