Skocz do zawartości

Jakiego atramentu dziś używasz?


ArielN

Polecane posty

  • Odpowiedzi 449
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Czarny Hero, muszę kupić jakiś lepszy bo ten atrament to tragedia, a innego chyba u siebie na miejscu nie dostanę.

Jeśli chodzi o czarny, to chyba jeszcze tutaj nikt nie wymieniał atramentu Duke. Swego czasu nabyłem 80 ml czarnego za całe 12 zł wysyłkowo z jednego ze sklepów we Wrocławiu i jestem bardzo zadowolony. Z dotychczasowych doświadczeń to chyba najgłębsza czerń jaką pisałem. Moim zdaniem stalówki drobne rozmiaru F itp. mogą mieć problemy z przepływem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

He, he :D:thumbup:. Właśnie dziś się bawię próbką, którą od Ciebie dostałem.

zdrówka

Dorzucić ci czarnego na próbę? :)

Można zrobić własnego blue-blacka. Wątpiącym mogę powiedzieć jeszcze, że przy moim kiepskim wzroku A-Blue nie przebija fioletkiem, jak większość niby niebieskich.

Mam jeszcze jedną flaszeczkę, której nie widziałeś, w zanadrzu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo lubię Tsukushi :)

O, Roher & Klingner Salix. Bardzo zacny kolor. Można prosić o kleksa lum maznięcie by ujrzeć czy cieniuje?

SRGB1067_rt_1_s.jpg

Zrobiłem kleksa, potem rozmazałem wacikiem na patyku. Zdaje się, że najpierw mazałem trochę na prawo, potem wróciłem w lewo. Ten Najciemniejszy pasek - tam chyba 2 razy przejechałem. Jeżeli metodologia była wadliwa - daj znać, powtórzę ;).

Kolory na moim monitorze (temp. barwowa określana jako "normalna" w przeciwieństwie do "niebieskawej" i "czerwonawej" - brak niestety konkretnych wartości) uzyskałem bardzo zbliżone do tego, co widzę na papierze (dzień pochmurny, siedzę w cieniu).

Papier na zdjęciu wyszedł ciemniejszy, atrament - jasność i barwa bardzo zbliżone (dosyć jasny LCD)

@Janykiel - R&K podobają mi się obłędnie, sam kolor, nazwy, butelka, receptura historyczna. Wszystko. :) Jedynie moje "dodawane do encyklopedii" pióro nie wytrzymało, ale trudno powiedzieć, czy tandeta wyszła, czy atrament w jakikolwik sposób przyspieszył ten proces. Stalówka zaczęła jeździć po papierze, jakby była zardzewiała - ale podejrzewam że to taki materiał, pokryty cieńką warstwą czegoś innego, która się starła. Nie mam czym pisać, czekam na przesyłkę z Chin ;(

Sama wysyłka i Poczta były obłędnie szybkie - jak tylko będę w stanie pisać w dziale o sklepach, wystawię odpowiednią recenzję.

P.S. dzięki za uwagi o grubości stalówki Baoerów - bardzo się przydały.

Edytowano przez dr_Fell
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo lubię Tsukushi :)

O, Roher & Klingner Salix. Bardzo zacny kolor. Można prosić o kleksa lum maznięcie by ujrzeć czy cieniuje?

Cieniuje w nieznacznym stopniu, co i tak jest widoczne przez stosunkowo krótki czas, bo potem wszystko znacznie ciemnieje i różnice kolorów stają się stosunkowo mało widoczne i tego cieniowania potem praktycznie nie ma, jak wrócę do domu, to mogę machnąć coś jakąś maczanką ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki dr_Fell. To taki szaro-niebieski, przynajmniej tak wygląda u mnie... Nicponiu, machnij coś maczanką ;)

Przy maczance z flexem nie było żadnego cieniowania, przy maczance ze ściętą końcówką było trochę cieniowania, dopiero przy plumixie BB pojawiło się go trochę, ale nie jest to atrament wybitnie cieniujący.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...