Skocz do zawartości
ArielN

Jakiego atramentu dziś używasz?

Polecane posty

Gość Dziku

A ja znaczek "x" postawiłem niebieskim Viscontim zatankowanym do poczciwego Plumixa. Do następnego dnia rano wypisałem onego Plumixa, a potem Lamy Safari zatankowane Diamine Chopin, a potem Kaweco Al Sport zatankowane tymże samym atramentem. Kończyłem Kaweco Classic Sport zatankowanym Moss Green od GvFC. Słowem - paskudny był dyżur.

Gość Markol

Pelikan Violet. Zgodnie z poradą Dr Dzika odczekałem dzień i atrament nabrał trochę bardziej zdecydowanego odcienia :)

Gość Dziku

Bardzo się cieszę, że w obserwacjach nie musiałeś odnotować nieśmiertelnego "status idem".

Gość Dziku

Od wczoraj po kolei: najpierw KWZInk zielony galusowy nr 2 w Baoerze, potem "świnka" blue black we Frontierze, potem Diamine Chopin w Kaweco, zaś do rana będzie Moss Green z 1,1 italicą Kaweco. Gdzieś się jeszcze przewinęło kilka zdań skreślonych Diamine Chopin, ale zatankowanym do Lamy Safari z blaszką B, którą akurat miałem w fartuchu.

Dzisiaj,

Syrah - Diamine (ostatnie nabicie i opróżniłem kałamarz 80 ml, to wiekopomna chwila :))

Pinie - Octopus

You can't stop the waves but you can learn how to surf.

Dzisiaj,

Syrah - Diamine (ostatnie nabicie i opróżniłem kałamarz 80 ml, to wiekopomna chwila :))

Pinie - Octopus

Ale sam tak jeden czy miałeś trochę pomocy? :)

Oddałem kilka próbek, ale z 60 ml zużyłem sam. Kolejnej flaszki nie kupię, ale lubiłem Syrah. Nawet bardzo. Pod koniec kałamarza (zabawa trwała około 2 lat) atrament zasychał na stalówce. Ale może to kwestia stalówki? Zalewałem nim F-kę Lamy.

U mnie zagościł zielony Waterman w długich nabojach. Nie udało się zdobyć Pelikana w nabojach to będę testował w Pilocie WM.

Ja w znanym sklepie w Łodzi dostałem próbkę Diamine Blue-Black Petrol i jestem bardzo zadowolony. Nie jest to typowy b-b w szaro - niebieskim odcieniu tylko przypomina ciemny morski. Właściwie to b - b z którego przebija morska zieleń. Pisze nim się świetnie, ładnie smaruje, przepływ taki jak lubię, nie za mocny i schnie błyskawicznie. Po napisaniu dwóch słów przetarłem paluchem i nie było rozmazów. Fajnie, fajnie,  :bunny01: Do tego obsługa przez pana Stefana to miła odmiana po znudzonych sprzedawcach.  

Aha, pióro Preppy/0.3, notatnik Whitelines.

Jutro odbieram Dianine szafirowe i teraz będzie jak z osiołkiem co mu w żłobie dano  :bezradny:

Edytowano przez Morlok

Gość Dziku

J.Herbin Ambre de Birmanie oraz (na przemian) brąz Visconti (Dziku, ale narobiłeś ;)).

W sumie szybko poszło.... Sam swego czasu zakazywałeś "stawiać tamy miłosierdziu". :P

A że z brązem od Viscontiego tak będzie to wiedziałem, bo to śliczny kolor jest.

Nicpoń Morski w Lamy AL-star.

Diamine Prussian Blue w Montblanc 146.

Niezmiennie od jakichś dwóch tygodni.

Si vis pacem, para bellum.

A ja mam Yu-yake Iroshiuzku w Omasie i resztkę resztki Grand Canyon Caran d'Ache w Visconti van Goghu. A właściwie miałem, bo pióro juz wypisane. No i jeszcze Diamine Macassar w Al-Starze.

Gość

J.Herbin Lie de The w TWSBI 580 i PR Electric DC Blue w Parkerze 45. A i jeszcze Pelikan Edelstein Sapphire w Watermanie Hemisphere ale to już opary resztek.

Gość Andrew

Niezmiennie Zielony Galusowy #2 w TWSBI Mini, Diamine Autumn Oak w Kaweco Classic Sport i DC Supershow Blue w Sheaffer GC 100. Visconti u doktora.