Skocz do zawartości

Jakiego atramentu dziś używasz?


ArielN

Polecane posty

  • Odpowiedzi 449
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 weeks later...

Hmmmm.........

Wciąż waham się i nie mogę się zdecydować jakie pióro wybrać. Na szczęście w starciu pozostały dwa modele - Picasso model 80 i Pelikan M200. Obydwa w cenie mieszczącej się w zaplanowanym budżecie, obydwa podobają mi się.

Ta.... Tylko co to ja miałem.... Aaa!

Dotychczas wszystkimi Jinhao i Parkerami pisałem używając atramentu Parkera. Poza małymi Jinhao, które jako rzadko używane, zdarzało się że atrament zasechł lekko, nie mogę na ten atrament narzekać, choć przyznam, najbardziej kolorystycznie przekonuje mnie Pelikan Royal Blue 4001. Z drugiej strony, kolorystycznie mi odpowiada i sporo dobrego się naczytałem o atramencie Camel (również Royal Blue).

Zatem biorąc pod uwagę obydwa pióra z pierwszego akapitu, jaki atrament polecicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm.........

Wciąż waham się i nie mogę się zdecydować jakie pióro wybrać. Na szczęście w starciu pozostały dwa modele - Picasso model 80 i Pelikan M200. Obydwa w cenie mieszczącej się w zaplanowanym budżecie, obydwa podobają mi się.

Ta.... Tylko co to ja miałem.... Aaa!

Dotychczas wszystkimi Jinhao i Parkerami pisałem używając atramentu Parkera. Poza małymi Jinhao, które jako rzadko używane, zdarzało się że atrament zasechł lekko, nie mogę na ten atrament narzekać, choć przyznam, najbardziej kolorystycznie przekonuje mnie Pelikan Royal Blue 4001. Z drugiej strony, kolorystycznie mi odpowiada i sporo dobrego się naczytałem o atramencie Camel (również Royal Blue).

Zatem biorąc pod uwagę obydwa pióra z pierwszego akapitu, jaki atrament polecicie?

Jak kupisz Pelikana to i niebieski Pelikan będzie ok, ale jak jakieś sucho piszące pióro kupisz to może zasychać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupisz Pelikana to i niebieski Pelikan będzie ok, ale jak jakieś sucho piszące pióro kupisz to może zasychać.

Z trzech atramentów Pelikna z serii 4001 jakimi pisałem, czarny miał bardzo duże tendencje do zasychania, a royal blue i blue black w zależności od pióra niewielkie albo wcale.

Dzisiaj po raz pierwszy od dwóch tygodni miałem w sumie okazję pobazgrać coś piórem :]

Załadowałem atramenty własnej produkcji : Zielony Błękit i Malinkę na czekoladzie (bo tak ten kolor raczej się powinien nazywać ;))

Zielony Błękit już mi się trochę opatrzył, bo ponad pół butelki zużyłem, ale malinka

Jak mnie dalej będzie inwencja twórcza ponosić to zrobię konkurs na najlepsze nazwy* ;)

* Może nawet z nagrodami ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Sheaffer Red w nabojach - Sheaffer Gift Collection M, Parker Quink Black w Jinhao X 450 i Jinhao 159.  W Jinhao 159 Parker bardzo ładnie się "zachowuje", w X450 jest nieco wypłowiały. Zaś co do Sheaffera, to najpiękniej w nim pisało się z nabojów czarnych, taka prawdziwa czerń :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...