Skocz do zawartości

Jakiego atramentu dziś używasz?


ArielN

Polecane posty

  • Odpowiedzi 449
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

6 minut temu, Pimps napisał:

To jest chyba pomysł ale już znalazłem więc po jabłkach - poniżej fotka moje faworyta ale nie piszę który to bo powinno być widoczne choć różnica niewielka :)

pio014m2.jpg

Sailor, nie? Polecam,,The quick brown fox jumps over lazy dog" lub wersja polska,,Pchnąć w tę łódź jeża lub ośm skrzyń fig'' :D

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dziękuję @marecki za pochwałki

Co do pisania to wydaje mi się że Pilot 98 ze stalówką "F" ale praktycznie stawiam go na równi z Sailor Pro Gear Special Edition Sky Slim ze stalówką "H-EF". Tego Sailora co dopiero kupiłem a Pilotem już trochę pisze więc to chyba kwestia przyzwyczajenia się. Różnica jest niewielka ale jednak na korzyść Pilota choć zauważam że to chyb stąd też się bierze że muszę jakiś inny atrament nalać do Sailora gdyż przy jego cienkiej kresce mimo to iż ja uwielbiam atramenty jsno-niebiesko-turkusowe one robią się na papierze jeszcze jaśniejsze a to już mi się mniej podoba. Jak znajdę do niego ten odpowiedni atrament to myślę że to będzie moje pióro nr 1.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kowal1623 - bardzo dziękuję Ci za podpowiedź ale już nie wyobrażam sobie cieńszej stalówki niźli mam w Sailorze ta H-EF jest tak cieniutka że jest na granicy którą akceptuję. Poniżej tej grubości już by mi nie pasowała, no chyba że w Platinum UEF była by podobna do tej jak w Sajlorze EF to tak bym chciał. Tą co mam w Platinum 3776 S-F jest trochę dla mnie za gruba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kreska z Sailora już wygląda jak napisana igiełką., a Wy mówicie, że mogą być jeszcze cieńsze?  Da się takimi "cieniznami" pisać komfortowo? Bo po pierwszym lepszym papierze (średniej klasy notatnik, czy ksero), to chyba nie za bardzo... Mam Pelikana 120 z EF i czuję delikatne skrobanie - po Rhodii może niewielkie ale jednak, a po drukarkowym i top2000 owszem. O papierze w kalendarzu książkowym już nie wspomnę.

Edytowano przez marecki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

0c2b56dbb7a33f14gen.jpg

Dzisiaj zatankowałem pióro niedawnym nabytkiem i muszę przyznać, że jestem zadowolony. Atrament jest faktycznie "anti-feather" i "black" ;). Nawet na papierach spod najciemniejszej gwiazdy sobie radzi. Nic tylko spróbować nim pisać na jakiś pocztowych druczkach.

 

Edytowano przez Inkyfingers
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 hours ago, Inkyfingers said:

0c2b56dbb7a33f14gen.jpg

Dzisiaj zatankowałem pióro niedawnym nabytkiem i muszę przyznać, że jestem zadowolony. Atrament jest faktycznie "anti-feather" i "black" ;). Nawet na papierach spod najciemniejszej gwiazdy sobie radzi. Nic tylko spróbować nim pisać na jakiś pocztowych druczkach.

 

Fajnie. Też muszę sobie sprawić :thumbup:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 9.11.2017 o 19:18, Topaz napisał:

Fajne, naprawdę fajne (fatalne?) tłumaczenie... Blue... zmywalny.... marketing Waterman'a - Brawo Ty :)

Próbkę widzieliśmy w notesie w innym wątku?

 

Jak dla mnie tłumaczenie wygląda ok.

 

W dalszym ciągu jestem zakochana w Red Dragon i Topazie Pelikana. Jest to mój zestaw do nauki i pracy :) Oba atramenty dostały swoje stałe pióra. Wszystko jest cacy :)

Edytowano przez Ania.Cz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

A ja dzisiaj napełniłam swoją Petrolową Lamę Mroczną Zielenią z KWZ, a dokładniej z próbki i na razie się zachwycam, bo z przypisanym atramentem ta stalówka nie pisze (i nie pachnie) tak przyjemnie, a to moje pierwsze doświadczenie z tymi atramentami. Jeszcze czeka 7 próbek do nalania :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...