Skocz do zawartości

Jakiego atramentu dziś używasz?


ArielN

Polecane posty

Hmmm, przyznam, ze to dla mnie spore zaskoczenie. Callifolio są średnio nasycone i raczej wodniste, miałem kiedyś Inti w piórze Graf von Faber-Castell Guilloche pół roku. Po wyjeciu z szuflady pióro ruszyło od razu. Jasne, początkowo atrament był ciemniejszy, ale później wrócił do swojego lekko wypłowiałego koloru, który mnie akurat odpowiada. Jestem ciekawy czy inni też mieli takie przejścia z Callifolio? Ciekawi mnie to.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 449
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mnie dokładnie omi osun pióro zapchał. Ale jak mówię - córka pisze i sobie chwali. Niby Parker był dobrze wypłukany, ale może kwestia poprzedniego atramentu. Nie wiem. Też byłem zdziwiony, że mokre i w sumie mazakowate pióro pisać przestało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo mówię wam, to zależy nie tylko od atramentu ale i od pióra, i to wcale nie od jego przepustowości ;), chociaż to, wiadomo, pomaga, ale też od tego z czego jest zrobione

 

Potwierdzam to co Kasia napisała. Do tanga trzeba dwojga. Atrament z piórem muszą się,,zaprzyjaźnić,, bo inaczej doopa i kamieni kupa.

Edytowano przez kolumb
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Mam dzisiaj w pracy cztery pióra (tylko):

 

Kaweco Sport Classic - Tenebris Purpuratum Franklin-Christoph

Stare Kaweco V16N ze stalówką M (rocznik 1970) - 4B Bung Box

Lamy AL Star Copper Orange - Crimson Diamine

Gama Airborne - Old Foreigner Ward Sepia (Sailor Kobe)

 

Gama wygrywa. Nie ma to jak ebonit. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...