Skocz do zawartości

Ołówek automatyczny - jaki


Gość

Polecane posty

  • Odpowiedzi 69
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Pierwszy raz widzę taki patent. Bardzo mi się podoba. Będę wypatrywał po sklepach, żeby pomacać.

To jest bardzo stary patent.

Obsadka, tudzież również skówką na ołówek zwana, była masowo tłoczona przez wiele firm zwłaszcza niemieckich jak Staedtler.

W związku z deprecjacją ołówka jako podstawowego przyżądu piśmienniczego [zaraz po piórze] od połowy XX wieku, takie dodatki jak skówki na ołówek, zeszły do lamusa - znaczy stopniowo zanikały z regałów sklepów, na żecz cienkopisów, długopisów etc.

Żeby 120 zł to bym od razu brał. To skuwka ze srebra i w Amazonie za jedyne 245 USD.

Na Pen Show w Katowicach chcieli za taki ołówek 800 zł.

Cóż tak to jest z tą linią zwaną; Graf von Faber-Castell, komplet sześciu ołówków do tej obsadki kosztuje przeszło 100 zł wraz z przesyłką, a żebym to jeszcze miał pewność że grafit w nich jest Syberii, tak jak to niegdyś Faber miał w zwyczaju. Dzisiaj to miał grafitu najgorszego sortu z dodatkami polimerowymi żeby gładko pisał i się nie łamał.

Co do ceny. Dołożyłbym jeszcze parę stów i kupiłbym Yard-O-Led Edwardian, z pożądnym wyspiarskim 'leadem' rodem z Borrowdale.

Edytowano przez bavarsky
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...
  • 8 months later...

Znacie jakieś ołówki które są dostępne w bardzo wielu grubościach wkładów? Muszą być solidne i w miarę tanie. Może być coś japońskiego do kupienia na ebay czy allegro. Obecnie mam kilka rotringów tikky ale one mają już po kilka lat i mimo że nadal są sprawne to jednak rozglądam się za czymś nowym i chciałabym kupić o grubościach 1mm, 1,2 lub 1,5 mm, oraz coś bardzo cieniutkiego (cieńszego niż 0,5). Ołówków będę używać głównie do robienia rysunków technicznych i różnych projektów na studia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 years later...
  • 4 weeks later...
  • 4 years later...

Pentel Techniclick G PD 305T 5F. 
Gumowy uchwyt na sekcji poprawia komfort pracy. Innowacyjny system przycisku powodujący wysuwanie grafitu, determinuje jego przydatność podczas szybkiego sporządzania notatek. Przycisk ten znajduje się na przedniej części obudowy ołówka, nieco powyżej miejsca ułożenia palca wskazującego. Dzięki temu, możemy klikać praktycznie nie odrywając ołówka od papieru. Budżetowy - godny polecenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zebra Tect 2way. 
Posiadam dwie wersje tego ołówka: metalową i plastikową. Mało rysuję. Zazwyczaj używam ołówków do pisania. Mechanizm wysuwania grafitu poprzez potrząsanie (można go zablokować) idealnie nadaje się do robienia szybkich notatek. Wersja metalowa jest doskonale wyważona. Uchwyt poprawiają gumowe "oringi" umiejscowione na grip'ie. 
Plastikowe Tect 2way też są warte uwagi. W cenie 10 zł/szt. - to naprawdę cacko!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Ballograf Epoca 0,7 mm.  Ma jedną niezaprzeczalną zaletę. W tej półce cenowej, trudno znaleźć ołówek automatyczny z chowaną końcówką. Korzystam z ołówków wszędzie tam, gdzie nie jest wymagany długopis lub pióro. Noszę je często przy sobie - w kieszeni marynarki. Do szału doprowadzają mnie końcówki zahaczające o materiał lub robiące dziury w kieszeniach. I tutaj Ballograf sprawdza się doskonale 😊

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zebra M-701. Długopis z tego kompletu, na wielu kanałach you tube - jest zaliczany do kategorii "taktycznych". To samo można chyba powiedzieć o ołówku, gdyby tylko miał chowaną końcówkę. Nie ma jednak co narzekać. Gwarantuję Wam, że za taką kasę nie dostaniecie nigdzie nierdzewnego automatu o takiej jakości. Podobnie jak w długopisie, charakteryzuje go bardzo ciche działanie przycisku. Dzięki radełkowanej sekcji, nie męczy mi się ręka podczas pisania. Palce nie ślizgają się po nierdzewnej obudowie. Ten problem "dopadł" mnie niestety przy innych moich "nierdzewkach": Diplomat oraz Parker (Jotter i Urban). Mój kolega z wydziału geodezji "zachorował" na M-701, gdy go u mnie zobaczył. Nie minęło wiele czasu i zakupił go w zestawie z długopisem. Jest z niego b. zadowolony.

Edytowano przez Giacomo Scriniarii
uzupełnienie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pentel Orenz 0,5 mm. Posiada 2 cechy, które stawiają go ponad innymi ołówkami automatycznymi. Pierwsza to chowana końcówka. Druga - po jej wysunięciu, grafit podczas pisania automatycznie wysuwa się na określoną przez nas długość (rurka stopniowo cofa się w głąb ołówka, aż całkowicie zniknie). Wtedy konieczne jest ponowne naciśnięcie. Ten system znacznie ogranicza ilość kliknięć w trakcie pisania. Zapobiega również łamaniu się grafitowego rysika. 
I jeszcze jedno. Pentel Orenz występuje z najcieńszą grafitową końcówką na świecie. Jedna z dostępnych wersji to 0,2 mm.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zebra DelGuard. To ołówek dla tych, którym grafity łamią się jak zapałki. Przez lata pracy z automatami, wyrobiłem w sobie pewne wyczucie odpowiedniej siły z jaką mam dociskać rysik do papieru podczas pisania. Daleki jestem od chamskiego napierania, niczym długopisem. Z pewnością będzie to dobry wybór dla dzieci lub osób, które używały wcześniej wyłącznie drewnianych ołówków. Mechanizm sprężynowy zapobiega zbyt dużej sile nacisku na papier. Oczywiście, tylko w pewnym zakresie kąta pochylenia. Pisze się tym nieźle. Lubię miękkie i grube wkłady długopisów np. BIC Round Stick. I właśnie do takiego pisania porównałbym pracę
z ołówkiem Zebra DelGuard.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pelikan Jazz. Udało mi się nabyć w Rossmann'ie komplet długopis + ołówek automatyczny, w cenie 50 zł. O ile inne długopisy Pelikana, upolowałem w tej sieci za cenę samego wkładu (albo nawet 0,5 wkładu tj. 10 zł), to ołówków sprzedawanych solo - nie spotkałem. W każdym bądź razie, mój automat z kompletu - prezentuje się elegancko. W porównaniu do Jottera Parkera, jest bardziej masywny. Mnie to odpowiada. Dobrze leży w męskiej dłoni. Nie ma tutaj przycisku do wysuwania grafitu. Odbywa się to przez prawostronne przekręcenie skuwki do oporu. Uzupełnianie rysików wymaga nieco więcej cierpliwości, niż w innych automatach.
Generalnie - b.dobry produkt. Raczej do pisania, niż kreślenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...