Skocz do zawartości

Naprawa stalówek u Macieja Wardeckiego


emilien

Polecane posty

W dodatku - uwaga, uwaga - robi to względnie szybko. ;)

Co to znaczy "względnie"? ;)

Mam MB 146, któremu chciałabym wygladzic stalówkę... Miałam pomysł, żeby wysłać do R/ Bindera, ale potem przyszedł nowy, żeby zapytać o P. Wardeckiego...

Oddawaliście kiedyś pióro z takim "defektem"? Efekt był zadowalający? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, myslałam, że moje posty wystrzeliły w kosmos ;) Rzeczywiście powinnam była załozyc nowy temat :)

Thayu, mogę tę sprawę załatwić drogą pocztową?

Powinnam się liczyć z jakimiś konsekwencjami? Efektami ubocznymi?

Przyczyną mojej natarczywości jest fakt, że bardzo cenię sobie to pióro, które pisze dobrze, tylko mogłoby gładziej. Nie wybaczyłabym sobie, gdyby cos poszło nie tak.

Po szlifowaniu stalówka nie bedzie pisała grubiej? A może wręcz mozna pocienić? ;)

Jak długo mogłoby to trwać? I ile kosztować?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na PWF żaden post nie wystrzeli w kosmos! ;)

Do rzeczy.

022 826 45 75 - to telefon na Chmielną, do Maćka. Od 11.00 - do 17.00.

Tyle w kwestii formalnej.

To, co Maciej zrobi ze stalówką zależy od Ciebie i Twoich oczekiwań. To kwestia szlifu.

Natomiast mam pytanie - nie pobawiłabyś się sama? Papier wodny pow. 2000 i jedziemy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Głupio to zabrzmi, ale raczej trudno będzie znaleźć taką osobę. Ale są firmy które specjalizują się b. precyzyjnym spawaniu i bardzo prawdopodobne że posiadają odpowiedni sprzęt i umiejętności żeby dospawać kulkę, później do pen doctora żeby podszlifował i fru ;)

Takim precyzyjnym spawaniem i regeneracją przedmiotów na odpowiednim poziomie technologicznym zajmują się przede wszystkim firmy produkujące i naprawiające formy wtryskowe do tworzyw sztucznych. Już kiedyś na to wpadłem, ale jakoś zapomniałem się podzielić tym spostrzeżeniem.

Inna sprawa to cena ;) Ale za maleńką kulkę jest spora szansa że wezmą poniżej 2 tys. PLN ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje tylko jeden drobny problem - kulka. Stop osmu i irydu. Macie jakieś źródło? :)

http://www.alfa.com/...gm?dsstk=039684

Mówisza masz :]

ceny w euro, trzeba doliczyć 30 pln na kuriera

To jest jeden z powodów dlaczego w stalówkach już od wielu lat nie ma irydu ;) Taniej wychodzi wyprodukować b. wysokiej jakości stal.

Edytowano przez Nicpon
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Temat sprzed kilku lat, lecz pewnie warto pewnie zobaczyć jak wygląda proces odtwarzania ziarna w japońskim warsztacie:

https://www.youtube.com/watch?v=SaDeSK208sM&t=495

 

(patrz 8:10 spawanie ziarna, 5:20 uzupełnianie końcówki podobną metodą)

 

Kulka jest spawana (nieco "domowym" patentem) do przygotowanej wcześniej stalówki do naprawienia, następnie kuta, kształtowana, polerowana i cięta. Nie wiem z jakiego jest materiału. W przeciwieństwie do topionych na miejscu na kulki kawałków metalu do "łatania" stalówki, kulki na ziarno pochodzą z odrębnego słoiczka.

 

Niby proste, diabeł oczywiście tkwi w praktyce i szczegółach.

Edytowano przez notesopis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...