Skocz do zawartości

Pióro do rysunku


radek

Polecane posty

Witam!

Chciałbym abyście mi doradzili jakie pióro kupić do szkiców i rysunków. Chciałbym abyście zaproponowali mi jakieś w niewygórowanej cenie. Rozejrzałem sie trochę po internecie i znalazłem pióro Rotring ArtPen z wymiennymi stalówkami i co najważniejsze z bardzo cienką stalówką. Tylko zastanawiam się czy rozsądne będzie wydanie 70 na pierwsze takie pióro. Macie jakieś propozycje? Dodam że lepiej było by żeby te pióro było napełniane lub na naboje ponieważ zwykłe "maczane" robiły dużo kleksów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Radku,

Witaj na PWF :)

Spotkałem się z wykorzystywaniem do rysunku piór wiecznych Pilot 78g. Mogą mieć stalówki piszące bardzo cienko (XF - extra fine) lub cienko (F - fine), a przy tym są napełniane na naboje lub dodatkowy tłoczek (ten ostatni do dokupienia). Ceny nie są wygórwane. W Polsce około 40-50 PLN, a za granicą taniej.

Recenzja Pilota 78g: Pilot 78g

No i arcyzabawny temat Janykiela: Pilot 78g - tak dla żartu

Oraz pozostałe wątki poświęcone Pilotowi 78g: tutaj

Oprócz Pilota przyjrzyj się również Lamy Safari, ale tu uważaj na rozmiar stalówek. Piszą grubiej niż w przypadku Pilota.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem do czynienia z tym piórem, ale ze stalówkami italic w rozmiarach 1,1mm i 1,5mm. Pióro w miarę dobrze wykonane, napełniane na naboje lub tłoczek. Stalówki stalowe. Jakość bez zastrzeżeń.

rap15.jpg

Rotring ArtPen

rap15c.jpg

Rotring ArtPen

rap2.jpg

Rotring ArtPen

Podobnie Reform:

P6090992.jpg

Reform Calligraph

P6080979.jpg

Reform Calligraph

Gorszej jakości, ale i tańszy jest Osmiroid:

osm2.jpg

Osmiroid

NIestety nie miałem okazji posługiwać się tymi piórami ze stalówkami w rozmiarach F lub XF. Pomocne będą rady innych forumowiczów :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja kilkunastoletnia latorośl z powodzeniem używa do rysunków japońskiegi Platinum Art Pena.

Pióro to prezentowałem w galerii.

http://www.piorawieczneforum.pl/index.php?/topic/1184-platinum-art-pen/

Niestety, jak się orientuję, pióra te są dostępne jedynie na eBayu. Dość drogie, ale naprawdę warte swojej ceny.

zdrówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w internecie nie mogłem znaleźć tych piór (poza Pilot 78g na który się nie zdecydowałem), pozostaje mi więc Rotring ArtPen ze stalówką EF lub F więc na nim się skupię. Pióro to jest na allego jak i w sklepach internetowych w cene około 70zł z przesyłką. Przydał by się do tego tłoczek jednak znalazłem tylko jeden na ebayu za cene 40zł z Wielkiej brytanii, jednak wyczytałem na innych forach że pasują do niego też tłoczki innych firm.

Pióro w miarę dobrze wykonane, napełniane na naboje lub tłoczek.

Czy wiesz może jakie będą do tego modelu pasowały tłoczki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

racja. taki przykład który ostatnio przerabiałem: do Lamy Studio konwerter Lamy Z 26 (teoretycznie przewidziany do tego pióra) wchodzi dosłownie na wcisk (mam wrażenie że ostatnie 0.5mm przy zakręcaniu to ściskanie konwertera) za to Z 24 (z "bolcami" specjalnie dla Studio/Al-Star/Vista) mieści się bez problemów. a studio nie sprawia wrażenia krótkiego, cienkiego piórka. także warto przymierzyć konwerter nawet tego samego producenta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...