Skocz do zawartości

Wybór pióra.


Polecane posty

Dzień dobry.

Ja żem tu nowy, dlatego nie wiem, czy w odpowiednim dziale, ale z tego co widzę, to chyba dobrze...Noszę się z zamiarem zakupu pióra (jakiegoś)...do tej pory miałem Faber-Castell Basic ze stalówką M i...wbrew temu, co mi mówili przed zakupem, wcale zadowolony nie byłem...raz, że za cienka kreska, mimo stalówki M, dwa to jakby bardzo sucho pisało bardzo mało atramentu na papier podawało, no i trochę jakby drapie i teraz nie wiem, co kupić tak do 150/200 pln i z taką prośbą zwracam się do Was...jakie pióro kupić, w tej cenie, która będzie mieć stalówkę, co najmniej w rozmiarze B, będzie pisało dość mokro (nie wiem jak to się nazywa) i będzie gładkie, na papierze?🙂

 

Dziękuję za podpowiedzi i Pozdrawiam serdecznie.

Kamil.

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź, ten Sheaffer Gift 100 podoba mi się i widziałem na YouTube, że nie pisze już tak "cienko" ale słyszałem też, że tak do końca gładko nie jest, z kolei Platinum już podobno lepiej ale właśnie nie podoba mi się...może jest jeszcze coś godnego uwagi, bądź rozwiejeie moje wątpliwości, co do Sheaffer Gift 100...?

Bardzo dziękuję, Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no zerkam i...🙂na prawdę ładne, tylko, za duży ten skok między sekcją a korpusem, ładnie to wygląda, przynajmniej mi się podoba, ale wiem już z góry, że będzie nie wygodne...a i ten...nie można dokupić tłoczka...tak zerkam na różne pióra, ze stalówkami w rozmiarze M i jak oglądam jakiś filmik, to fajnie to pisze, grubiej na pewno niż moje M w Faber-Castell, ale coś nie do końca mi pasuje...dopiero kiedy włączę jakiś filmik z piórem gdzie stalówka jest w rozmiarze B i widzę tłuste, grube pismo to, to jest to co mi się podoba🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaweco ma raczej mokre stalówki, choć mam jedynie eMki. Nie jestem z czystym sumieniem w stanie polecać tych piór na prawo i lewo, bo to odkręcanie za każdy razem trzeba co najmniej tolerować ;)

Mam jednego Watermana, z eFką, dość mokrą, ale ni huhu nie miałam doświadczenia z grubszymi. Model stąd:

https://watermanshop.pl/pl/p/Pioro-wieczne-Waterman-Hemisphere-Stalowa-CT-Stalowka-B-L/697

łapie się w wymagania.

Edytowano przez Ann_gd
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Stalówkowy Potworek napisał:

Zaryzykuję i dopiszę Pelikany. Raczej nie należą do suchych, a ryzyko loterii chyba mniejsze. :)

Pelikan Pura dość mocno wystaje poza ramy cenowe, a co do jakości po latach to raczej słyszałam więcej złego niż dobrego.... Chyba że Jazz, z tych tańszych modeli, ma też "B". Nie wiem, wypadłam z obiegu na trochę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urbana odpuść, mam 3 bo je kocham, ale to jest trudna miłość :) tłoczek Parkera drogi.

Sheaffer chyba ma na zamówienie możliwość stalówki B, ale to trzeba by Kalixta zapytać. Albo jakiś dobry sklep.

Edit. Sheaffer GC 100 ma chyba metalową sekcję, dlatego u mnie osobiście nie zagości. GC 300 ma z tworzywa.

Edytowano przez Ann_gd
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, rozumiem...dobrze jak ktoś powie konkretnie, bo w opiniach/recenzjach to różnie, tak więc Urban odpada...🙂

Tego Sheaffer`a ze stalówką B, też nigdzie w PL nie widzę...

Nie chciałbym zbytnio mieszać, ale czytałem i widziałem recenzje o piórach LAMY, podobno M mają bardzo grube, a jakby to za mało to są jeszcze stalówki 1.1 i też, podobno piszą bardzo gładko, jak to z tym jest?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam starsze serie, w wersji Premium super, zwykły czarny już był jakiś taki.... drapak. We wszystkich mam eFki, leworęczna osoba ze zdziwieniem bardzo wygodnie korzystała z jednego przez jakiś czas. To jest miłość, tego się nie da polecić 😍 chociaż póki co nie narzekam, raczej nic się nie działo. Po prostu mam też inne takie, które wywołują większe ochy i achy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miłość i nie da się polecić, no ciekawe😀

Sęk w tym, że i mi podoba się ten Urban, nie wiem...jakieś takie, dobre wrażenie robi, albo na oczy mi już padło😀

W każdym razie, bardzo dziękuję za podpowiedzi, chyba nic więc nie wymyślimy, najgorsze w tym, że wyboru i tak sam muszę dokonać, no ale może się uda dobrze wybrać🙂

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ja pióra najpierw sercem a potem rozumem wybieram i mam swoje egzemplarze z ogromną dozą emocji, które wcale nie muszą komuś dobrze w ręku leżeć. Nie ma co na siłę proponować :D ok, zobacz sam, dwie wersje Premium Heban i Black i standardowy czarny CT (piszę z pamięci, mogę namieszać). Mają kilka lat, zaliczyły niejedno mycie w myjce ultradźwiękowej i może to im ciut zaszkodziło. Dobrze leżą mi w ręce, wszędzie mam eFki i są poprawne, gwoździowate, ale poprawne

IlOfA82.jpg

BPRMslO.jpg

V8PKSs2.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i są bardzo ładne, wszystkie trzy i jeśli to pióra kilku letnie, to właśnie myjka mogła to odkryć...w sensie, zużycie jakieś, kiedy się porządnie wyprały...🙂

Moja siostra, ma kilku letniego Vector`a i on dopiero wygląda...jakby go w blenderze myła😀

Z tym że ja pisałem troszkę innym Urbanem

Parker-Urban-Premium-Green-Cap-Nib

i pisało się nim gładko, i dosyć grubo...a to, że pióro, czy tam stalówka są twarde, to... mi to w ogóle nie przeszkadza...

Tylko, nie wiem, jak z powtarzalnością, czy bez obaw, mogę zakupić w sieci i czy będzie, tak samo...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz tak, waszym zdaniem, które pióro byłoby najlepsze i zaraz zamawiam:D

1: Sheaffer Gift 100, tym nie pisałem, ale podobno dobry/mokry atrament i pisze gładko i grubo...

2:Parker Urban, z tej nowej serii, pisałem...pisze gładko i grubo...

3:Faber-Castell Loom stalówka B...tym też dziś pisałem i o dziwo, pióro piszę najgrubiej z wyżej wymienionych i mega gładko, aż się zdziwiłem, bo mój Basic, to jakaś tragedia...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...