Skocz do zawartości

"Zaklejone" pióro Guriatti- jak przywrócić do życia?


Polecane posty

Dzień dobry :)

Posiadam, tak jak w temacie — pióro Guriatti. Nie wiem, jaki to model, nie wiem czy w ogóle one dzielą się na jakieś. Ja wiem, że to takie pióro-noname, ale ma dla mnie dużą wartość sentymentalną i chciałabym je odratować.

Dostałam je w dzieciństwie, kiedy jeszcze nie miałam zielonego pojęcia o piórach i napełniałam je tuszem do pisaków kreślarskich... Można się domyślić, jak się to skończyło. 

Stalówka nie chce "wyleźć" z sekcji, atrament nie płynie. Próbowałam już kilku rzeczy: moczenie w wodzie z płynem do naczyń, moczenie w płynie micelarnym (skórze nie może zaszkodzić więc pióru też nie powinien) i po moczeniu przez noc w tymże płynie był on czarny, więc może trochę zaczęło puszczać... Jestem pewna, że w środku sekcja jest sklejona na amen.

Nie wiem czy jakieś zdjęcia się przydadzą, ale mogę podrzucić w razie czego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie googlanie pokazuje że to rzeczywiście typowe noname, może spróbuj kupić jakieś z taką samą sekcją i ją przełożyć?

A mając już "na stanie" zapasową sekcję można próbować wariantu siłowego i próbować wyciągnąć stalówkę ze spływakiem aż któryś element się podda i puści. Spływak pewnie będzie do wymiany (ale i tak wyczyszczenie go może być trudne, nawet jeśli wyjdzie w jednym kawałku) ale reszta (zwłaszcza stalówka) powinna to przeżyć.

Jeśli jeszcze nie próbowałaś to podgrzej trochę sekcję zanim zaczniesz próbować wyciągać stalówkę ze spływakiem - suszarką (ale ostrożnie, żeby nie przesadzić) albo używając ciepłej wody.

Pomóc może też alkohol albo ocet, ale tu nie zagwarantuję że nie uszkodzi plastików.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...