Skocz do zawartości

Parker I.M. Premium CT


Polecane posty

Drodzy forumowicze, mam taki problem z piórkiem Parkera, które jakiś czas temu otrzymałam w prezencie, w zestawie. Ponieważ naczytałam się na forum sporo niepochlebnych informacji o nim, wciąż leży zamknięte w pudełku i w sumie sama nie wiem czy podać je dalej, czy też otworzyć i używać. 

Czytałam że jest ono twarde i drapie, a ja bardzo lubię pióra piszące lekko i miękko troszkę grubszą kreską - bardzo pasują mi Watermany (choć ich klasyczny wyglad troche mi się opatrzył), a ostatnio zachwyciłam się tanim Regalem (choć niestety nie używany kilka dni zasycha :( ).

Doradźcie warto używać tego pióra czy lepiej nie zawracać sobie nim głowy i oddać je w prezencie komuś kto mniejszą wagę przywiązuje do detali?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to nowy Parker IM (ze stalówką w klasycznym kształcie) to możesz dać mu szansę. Jeśli stary (trójkątna, mała stalówka) - kosz. Ewentualnie może posłużyć za przycisk do papieru.

Tu masz porównanie:
ParkerTransformation-1.jpg

Edytowano przez Rittel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To stalówki prawie całej współczesnej linii modelowej Parkera, od Jottera za kilkadziesiąt złotych do Duofolda za dobre 2000, więc rozbieżność w stalówkach jest zupełnie normalna ;)

Jeśli to nowy to daj mu szansę, to jest zupełnie inne pióro niż ten starszy i na niego dotąd nie słyszałem narzekań. Wspólną ze starym mają tylko nazwę i półkę cenową ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...