Skocz do zawartości

Kolejny etap


Polecane posty

Witam Koleżanki i Kolegów z forum,

Dzisiaj chciałem po raz kolejny prosić o poradę związaną z piórem. Planuję w niedługiej przyszłości dokupić sztuk jedną. Do tej pory pisałem tylko kilkoma piórmi i moje doświadczenie póki co jest mizerne, dlatego powstał ten post:)

W chwili obecnej bazgrzę sobie Twsbi Eco oraz Faber Castell Loom i chciał bym iść bardziej w stronę Tajwanu jeżeli chodzi o stalówki. Loom nie odpowiada mi również zbytnio rozmiarowo i wagowo, za mały do tej wagi albo za cieżki do tych rozmiarów:/ 

Planuję przeznaczyć około 600-800pln na taki wydatek, przeglądając rankingi i różne wypowiedzi osób z internetów, ułożyłem listę potencjalnych kandydatów jednak chciałbym posłuchać jeszcze Was. 

Na pierwszym miejscu wsadziłem Lamy 2000, wygląd ma specyficzny ale dla mnie jest ok,  zaważyły tutaj bardzo dobre opinie i niezawodność modelu, martwi mnie tylko czesto przytaczany problem ze sweet spotem. Faktycznie tak ciężko jest używać tego pióra? Jestem leworęczny i przyznam, że obawiam się tego troche 😮

Na drugim miejscu znalazł się Sailor 1911s z wyglądu podoba mi się nawet bardziej niż lama, Klasyczny cygarowaty kształt to chyba to co mnie kręci:P, aleeee z kolei czesto pojawiała mi się opinia, że pióro wymaga od nowości "trochę" pracy do włożenia. no nie jestem majsterkowiczem, nie znam się na dopieszczaniu piór a kupując produkt za kilka stówek chciałbym jednak żeby działał dobrze już od początku:/ Jakie są Wasze doświadczenia? Słyszałem też, że można znaleźć dużo taniej pióra bezpośrednio z Japonii to może i na wersje long by mi starczyło:) 

Na kolejnych miejscach umieściłem Aurorę ipsilon oraz Pelikan ale z tym ostatnim mam problem bo nie wiem w jakiego celować, chciałbym już w tej cenie mieć złota stalówkę której nie ma m200 czy m120 a z kolei m400 to nie mój pułap:/ Wiem że koledzy/koleżanki wielokrotnie polecali używki, ale nie mam wiedzy by zweryfikować używane pióro czy faktycznie dziadek w niemczech tylko w niedziele wypisywał nim czeki, czy stalówka albo inne elementy są od kompletu itp więc godzę się z wyższmi kosztami.

Co Wy doradzacie? jakieś inne ciekawe pozycję polecacie do sprawdzenia?

Pozdrawiam,

Filip

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Z mojego doświadczenia.

  • Lamy 2000 — troszkę cięższe, skuwka wsuwana, w przypadku stalówki EF trzeba się nauczyć szlifu stalówki, możliwość uchwycenia w każdym miejscu korpusu, super trwała konstrukcja, duża pojemność.
    Świetnie się sprawdzające pióro do pracy na długie lata.
  • Sailor Pro Gear Slim — troszkę lżejsze, skuwka zakręcana, stalówka F rewelacyjnie gładka, super łatwo rozbieralne na części.
    Lekki maluszek dający bardzo dużo frajdy z obcowania.

Podobieństwa.

  • Długi czas zanim zaschnie i łatwy start.
  • Świetna wilgotność przy nie cieknięciu.
  • Ładnie „płyną” po wielu rodzajach papierów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Ipielgrzym napisał:

(...) Rzeczywiście jest tak ciężko nim pisać czy to przesada? Chodzi mi o stalówkę M.

Przesada.

Przez kilka pierwszych dni użytkowania może to przeszkadzać, a właściwie zaskakiwać. Malutki sweet spot jest przy stalówce EF, przy M-ce będzie ledwo zauważalny. Generalnie im dłużej używa się tego pióra tym przyjemniej się nim pisze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...