Skocz do zawartości

Faber-Castell Hexo


_Pióromaniak_

Polecane posty

Ładne. Czekałem na nie po wcześniejszych zapowiedziach. Czy szyjka (czyli jak rozumiem - sekcja) jest trochę półprzeźroczysta? Intryguje mnie jeszcze kwestia wymiarów. Mógłbyś napisać coś na temat długości i grubości pióra oraz jego wagi?

Dziękuję i pozdrawiam

Tomasz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sekcja półprzezroczysta - co widać na zdjęciu. W innym piórowy sklepie piszą: "Pióro wieczne wykonane  z  aluminium, także  jest  stosunkowo lekkie" - tak że ten... W jeszcze innym piszą: Długość pióra | 135 mm, Szerokość pióra | 14 mm, Waga | 11 g.

Samodzielne znalezienie tych informacji - mniej niż minuta.

 

Edytowano przez tom_ek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacji na temat wymiarów i wagi tych piór jest w sieci  kilka i różnią się między sobą. Na zdjęciach na stronie producenta nie widać za bardzo aby sekcja była półprzeźroczysta, szczególnie w wersji czarnej. Chciałem zasięgnąć informacji u kogoś kto pióro ma w rękach i może je zważyć oraz zmierzyć.

Nie wiem - pytam, czyż nie po to między innymi jest forum?

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
Dnia 28.05.2020 o 11:25, tomaszk1 napisał:

Informacji na temat wymiarów i wagi tych piór jest w sieci  kilka i różnią się między sobą. Na zdjęciach na stronie producenta nie widać za bardzo aby sekcja była półprzeźroczysta, szczególnie w wersji czarnej. Chciałem zasięgnąć informacji u kogoś kto pióro ma w rękach i może je zważyć oraz zmierzyć.

Nie wiem - pytam, czyż nie po to między innymi jest forum?

Pozdrawiam

 

Hej Tomasz,

przygotowując opis Hexo na stronę Pióromaniaka zmierzyłem je i zważyłem. Realne dane techniczne wyglądają tak:

Waga całkowita: 19 g
Waga bez skuwki: 13 g
Długość (pióro zamknięte): 134 mm
Długość (pióro ze skuwką na korpusie): 151 mm
Długość (pióro bez skuwki): 124 mm

Szyjka ma kolor czarny i jest na tyle przezroczysta, że widać zamontowany w niej spływak.

Do przeczytania,
Marcin

Edytowano przez Pioromaniak.pl
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...