Skocz do zawartości

Brudny gwint po odkręceniu skuwki


Polecane posty

Witam, mój problem jest taki, że mam pewne ebonitowe pióro no name z drugiej dekady XX wieku. Problem w tym, że zawsze jak zdejmuję skuwkę to na stalówce są ślady atramentu. Dodatkowo gwint, który trzyma skuwkę także mocno brudzi palce. Dodam, że pióro nigdy nie spadło ani nie było poddawane żadnym wstrząsom. Nie było też moczone. 

Jeśli poleży powiedzmy ok. dzień nieużywane, wtedy problem się nasila. Wtedy czasami i sekcja jest brudna, a za gwint to lepiej w ogóle nie łapać.

Szkoda, że jest jak jest bo pióro pisze naprawdę świetnie, ale zawsze jak biorę je do ręki mam całą rękę brudną. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sekcja jest cała. Poza tym ona nigdy nie budziła rąk. Tylko gwint. 

Mam taką teorię, że to może przez brak otworu odpowietrzającego w skuwce. Atrament paruje ze stalówki i osadza się. Nie wiem tylko czemu nie osadza się na sekcji. W takim przypadku dodanie otworów odpowietrzających rozwiązałoby sprawę. Dodam, że skuwka ma nawet miejsce, takie jakby wgłębienie, gdzie ten otwór powinien być, ale to wgłębienie nie jest na wylot. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Tales napisał:

Atrament paruje ze stalówki i osadza się. Nie wiem tylko czemu nie osadza się na sekcji.

To raczej nie jest tak. Paruje tylko rozpuszczalnik, a barwnik powinien zostać na stalówce. Pisałeś że na sekcji są slady atramentu, czyli nie był odparowany. Poza tym jeśli sposób w jaki to opisujesz byłoby prawdą, to wiele piór miałoby taki problem.

Ja identyczny problem miałem z Noodlersem Ahabem. To pióro było bardzo podatne na wstrząsy. 

Czy przenosiłeś pióro gdy to się stało? Zostaw pióro na noc i rano zobacz czy atrament pociekł. Jeśli tak, to spróbuj zostawić go na noc stalówką do góry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...