Skocz do zawartości
Magda.

Pióro kulkowe na naboje poszukiwane

Polecane posty

Od kilku tygodni szukam piór kulkowych na naboje, jak w temacie. Chcę je pozalewać atramentami, które mam w kolekcji, więc na pewno będę wymieniać naboje na konwertery. 
Widziałam już w wątkach polecane Schneidery, Tetisy i Cresco, ale oferta ich jest dość skromna (poza Schneiderami, których na Allegro jest trochę).
Czy jesteście w stanie polecić coś poza wymienionymi? 

Ogólnie pod względem różnorodności marek to nie ma wyboru, to wynalazek ciekawy ale prócz wymienionych nazw próżno szukać wśród bardziej uznanych marek. Są Zenithy, wspomniane Cresco, Schneidery, Herlitz, no name w przeróżnych kształtach. Pelikan wypuścił pióra kulkowe na naboje ale to nie jest to samo, stosuje własne naboje zintegrowane z końcówką piszącą. Jest spora różnorodność tych piór ale dotyczy ww.marek. Wpisuj ogólnie "pióra kulkowe na naboje" przeglądaj też pozostałe przedmioty sprzedających jest tego więcej ale porozrzucane, pomieszane w ofertach.

O właśnie, o tym Herbinie też widziałam wzmiankę i jest na mojej liście ale chwilowo wypadł mi z głowy. 
Widziałam pióra Pelikana, ale mają za bardzo niestandardowy kształt, Herlitz podobnie. Wolę coś co nie będzie wyglądać jak pióro dla 8-latka :D 

Chyba zostanę przy znalezionych Schneiderach w takim razie i może jako model exclusive kupię Ceod. 

Dzięki za wszystkie odpowiedzi! ❤️

Edytowano przez Magda.

Kiedyś miałam okazję popisać Faber Castelem. I choć nie lubię piór kulkowych, to to całkiem fajnie się spisywało. Nie pamiętam dokładnie, jaki to był model, ale coś mi kołacze. że Basic. :D

A Schneidery też zacne są.

Faber-Castell Basic nie jest na naboje.

Był kiedyś Kaweco Sport w kulkowej wersji i - co ciekawe - występował właśnie w dwóch wersjach; na wkłady i naboje. Nie wiem czy jeszcze są oba modele w produkcji.

PenBBS dodaje do niektórych piór dodatkową część pozwalającą zamienić pióro wieczne na kulkowe, jednak współpracuje jedynie z konwerterem.

O coś takiego 

Amazon.com : Moonman Penbbs 350 Fountain Pen Fine Nib with ...

Edytowano przez Isaus

Niedawno wypuszczono Monteverde Engage zasilanego nabojami/konwerterem. Sam mam roller'a J. Herbin, tutaj pasują naboje lub bardzo krótkie konwertery.