Skocz do zawartości

Pióro kulkowe na naboje poszukiwane


Magda.

Polecane posty

Od kilku tygodni szukam piór kulkowych na naboje, jak w temacie. Chcę je pozalewać atramentami, które mam w kolekcji, więc na pewno będę wymieniać naboje na konwertery. 
Widziałam już w wątkach polecane Schneidery, Tetisy i Cresco, ale oferta ich jest dość skromna (poza Schneiderami, których na Allegro jest trochę).
Czy jesteście w stanie polecić coś poza wymienionymi? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie pod względem różnorodności marek to nie ma wyboru, to wynalazek ciekawy ale prócz wymienionych nazw próżno szukać wśród bardziej uznanych marek. Są Zenithy, wspomniane Cresco, Schneidery, Herlitz, no name w przeróżnych kształtach. Pelikan wypuścił pióra kulkowe na naboje ale to nie jest to samo, stosuje własne naboje zintegrowane z końcówką piszącą. Jest spora różnorodność tych piór ale dotyczy ww.marek. Wpisuj ogólnie "pióra kulkowe na naboje" przeglądaj też pozostałe przedmioty sprzedających jest tego więcej ale porozrzucane, pomieszane w ofertach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

O właśnie, o tym Herbinie też widziałam wzmiankę i jest na mojej liście ale chwilowo wypadł mi z głowy. 
Widziałam pióra Pelikana, ale mają za bardzo niestandardowy kształt, Herlitz podobnie. Wolę coś co nie będzie wyglądać jak pióro dla 8-latka :D 

Chyba zostanę przy znalezionych Schneiderach w takim razie i może jako model exclusive kupię Ceod. 

Dzięki za wszystkie odpowiedzi! ❤️

Edytowano przez Magda.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Dnia 1.05.2020 o 13:50, Magda. napisał:

Od kilku tygodni szukam piór kulkowych na naboje, jak w temacie. Chcę je pozalewać atramentami, które mam w kolekcji, więc na pewno będę wymieniać naboje na konwertery. 
Widziałam już w wątkach polecane Schneidery, Tetisy i Cresco, ale oferta ich jest dość skromna (poza Schneiderami, których na Allegro jest trochę).
Czy jesteście w stanie polecić coś poza wymienionymi? 

Mam coś co mogłoby się Pani spodobać. Pióro kulkowe - Monteverde Poquito. Pióro jest właśnie na standardowe naboje / konwerter. Nowe, nieużywane. 

LINK -> https://allegrolokalnie.pl/oferta/monteverde-poquito-pioro-kulkowe-na-atrament-naboj

Dla forumowiczów zawsze jest opcja jakiegoś rabaciku, ale to już proszę pisać albo przez forum albo wiadomość poprzez allegro. 

Pozdrawiam! 

pen.jpg

box.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Chwila czasu minęła, ale muszę się pochwalić :)
Kolekcję moją wzbogaciły Schneider'y: Voyage, Voice, Zippi, INX Sportive i Easy, Cresco oraz Monteverde Poquito od @andrut (polecam kolegę!). 

Najbardziej niezawodne oczywiście Monteverde, świetnie pisze, jest malutkie, w sam raz do mojej damskiej mini dłoni, ale do większej dłoni może być już dość nieporęczne. Nie dogaduje się zbytnio z Sheen Machine - dość mocno przerywało a następnie dawkowało ogrom atramentu, co było uciążliwe. Po przejściu na klasyczny atrament (brązowo-różowy, KWZ) pisze pięknie, spójnie, bez szwanku. 

Schneidery:
Mój ulubiony to Voice - świetny grip, przyjemny w trzymaniu, czasami przerwie, ale zaraz szybko wraca do formy :) dobrze dogaduje się z kolorowymi atramentami.

Voyage - przyjemna gruba krecha, również dobrze leży w dłoni i fajnie się prowadzi. Nie używałam go do tej pory zbyt wiele :( 


Zippi - nie zasycha! ale też ma dość grubą kreskę, fajny przepływ. Zalałam go jesiennym żółtym Pióromaniakiem, po kilku miesiącach tylko dolewka i tak sobie żyjemy, bez problemu, startuje od kopa. Jestem zaskoczona, bo to chyba najtańszy z dostępnych Schneiderów. 

Easy - też zdarzyło im mu się przyschnąć po długim czasie, również wygodny, z M-kową kreską. 

INX Sportive - mam jedną sztukę, którą ogromnie lubię ze względu na print. Bardzo wygodny, wydaje mi się że dość miękki, podobnie jak Easy, potrafi zaschnąć. 

Cresco - bardzo bardzo grube kreski - pomiędzy M i B. Nierówny spływ atramentu, szczególnie na starcie - potrafi bardzo dużo podać. Ale za to chyba zawsze startował mi od razu, nie potrzebował dużo na rozruch po dłuższym czasie nieużywania :)


Zdjęcia dodam później :)

Edytowano przez Magda.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...