Skocz do zawartości

Co wybrać??


Polecane posty

Zastanawiam się na piórem do pracy. W biurze używam Waterman Carene ale chcę kupić jeszcze jedno bo w ramach pracy jeżdżę dużo na spotkania i narady. Szkoda mi Watermana żeby coś mu się nie stało (prezent od żony) więc chcę drugie. Pióro to musi mieć cienką kreskę, wyglądać klasycznie. Myślę o zakręcanym ale przy szybkich notatkach to niekoniecznie.

Na razie myślę o Platinum Balance, Sheaffer Gift 300, Sheaffer Prelude, Parker Sonet, Kaweco Student. Jak państwo widzicie budżet około 200zl. Co polecacie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Platinum to pewnie dobry wybór, ale przeczytaj koniecznie wpisy na s. 3 i 4 wątku "Souvenir z Japonii". Jeśli klasyczne, ładne, zakręcane (ale krótko, jeden obrót), świetnie wyważone - to Italix Parson's Essential; można poprosić o sprawdzenie stalówek (prócz klasycznych mają ogromny wybór rozmiarów i typów stubów i italików). Mam niemal od początku zabawy z piórami, szczerze polecam. Ale troszkę droższe, 50 funtów plus wysyłka. Ten Pan, znany tutaj chyba wszystkim, również: gorąco poleca.

Jeśli nie Italix, to ja brałbym jakąś Lamę, Safari lub Studio (ale one nieklasyczne).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, tom_ek napisał:

Platinum to pewnie dobry wybór, ale przeczytaj koniecznie wpisy na s. 3 i 4 wątku "Souvenir z Japonii". Jeśli klasyczne, ładne, zakręcane (ale krótko, jeden obrót), świetnie wyważone - to Italix Parson's Essential; można poprosić o sprawdzenie stalówek (prócz klasycznych mają ogromny wybór rozmiarów i typów stubów i italików). Mam niemal od początku zabawy z piórami, szczerze polecam. Ale troszkę droższe, 50 funtów plus wysyłka. Ten Pan, znany tutaj chyba wszystkim, również: gorąco poleca.

Jeśli nie Italix, to ja brałbym jakąś Lamę, Safari lub Studio (ale one nieklasyczne)

Jaką stalówkę mam wybrać jeżeli chce kreskę około 0.30. Fine czy ekstra Fine?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stalówki w GIFT 300 i Prelude są identyczne, F'ki sa cienkie, prawie jak japońskie, ale dobrze wykonane. Co do decyzji, to oczywiście warto potrzymać (w moim mieście sklepy z piórami są nadal otwarte), GIFT 300 jest w wyglądzie bardziej męskie w moim odczuciu, mniej obłości, projekt pióra solidnego, czuć ciężar, ale jest doskonale wyważone do długiego pisania, Prelude jest lżejsze, wiecej obłości. Oba jakościowo bardzo dobrze wykonane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Swoje zamawiałem z niewielką obawą, bo różne o tych stalówkach opinie czytałem, choć i tak pióro kupowałem z zamiarem przeszczepu. Efka oryginalna trafiła mi się przyzwoita, co prawda i tak, zgodnie z zamiarem, wymieniłem ją szybko, ale złego słowa o niej nie powiem. Samo pióro zaś bardzo polecam, mam do dziś - niezawodnie pisze, nic nie cieknie, nie skrzypi, nie rysuje się, dobrze przyjmuje przeszczepy, wygodne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...