Skocz do zawartości

Witam Szacownych forumowiczów.


wfmen

Polecane posty

Chciałbym się przywitać jako świeży członek Waszego forum a na imię mam Wojtek. Jak wiele z moich hobby skłoniło mnie zgłębienia wiedzy, a gdzie to zrobić najlepiej to chyba nie wymaga odpowiedzi. Interesuje mnie fotografia, muzyka oraz broń biała. Mam nadzieję, że dogłębnie poznam wiele tematów z Waszą pomocą. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem. Kiedyś także interesowałem się bronią białą, ale hobby to to nie było. Wziąłem się nawet do czytania opasłej książki poświęconej jej historii (autorstwa chyba polskiego historyka), ale jakoś nie przebrnąłem. Lecz przyzwoitą replikę nadziaczka z chęcią bym przygarnął :)

Edytowano przez tom_ek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....autorstwa chyba polskiego historyka....

.........

Prawdopodobnie prof. Zdzisław Żygulski junior.

A nadziaczki "poszły w gmin" i zamiast do rozłupywania czerepów czy przebijania napierśnika służą teraz do ciągania pniaków. Ewidentna profanacja!

A sama nazwa - jaka pieszczotliwa 😀

Spory wybór współczesnych egzemplarzy / oryginały, nie jakieś repliki-podróby😀 / na eZatoce -  "handsappie".

@wfmen - witaj w świecie miłośników piór wiecznych 😀

 
Edytowano przez ink diver
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Pawle, to właśnie on, gratuluję pamięci :). Jeszcze bardziej marzyła mi się średniowieczna kusza, ale to już zupełnie inne koszty. Ojciec mówił mi, że za młodego zrobił z braćmi kuszę z pióra resoru, bełt z metalowego pręta przebijał drzwi od stodoły na wylot :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...