Skocz do zawartości

Identyfikacja pióra Montblanc


Torn

Polecane posty

Witam,

Obecnie mam pewien problem z piórem kulkowym Montblanc. Chyba jest to Montblanc Noblesse Slim Line Gold plated

Nie mam co do tego pewności stąd moja obecność na Waszym forum. Liczę na pomoc w identyfikacji pióra

Pióro, które posiadam zgodnie z historią marki i firmy Montblanc to:

W 1973 roku firma wprowadziła pióro Noblesse. Początkowo w wersji ze stali nierdzewnej (pióro, długopis i ołówek) i wykończeniami rolled gold. Stopniowo wprowadzano też modele rolled gold i silver plated. W ten sposób firma uległa nowym trendom czyli tzw. slim models. Część produkcji przeniesiono do Wilster położonego 70 km na północny zachód od Hamburga. W tym zakładzie opracowano proces pokrywania powierzchni pióra metodą galwaniczną. Model Noblesse oferowano później w wielu wykończeniach.

Poza tym lata 70-te i początek lat 80-tych to brak numerów serii na piórach z jedynie nazwą pod klipsem MONT w jednej linii, BLANC w linii drugiej i Germany w trzeciej linii

Tak też jest w piórze które mam. 

Wygląda na to że firma Montblanc niejako przestawia produkcję w kierunku wąskich piór tzw. Slim line dopasowując się do oczekiwań rynku.

Nie umiem jednak dopasować modelu do swojego pióra. Poza tym nie wiem czy to pióro ma typowy wkład czy też nie.

 

W tym liczę na Waszą pomoc

ps.  z tego wszystkiego - czyli pośpiechu - nie zauważyłem że forum wasze to piorawieczne i pl, a ja was pytam o pióro kulkowe.

       , tak czy inaczej temat zostawię. 

 

Tomasz

20200330_111509.jpg

20200330_111620.jpg

20200330_111941.jpg

20200330_112233.jpg

20200330_112511.jpg

20200330_111145.jpg

20200330_111209.jpg

20200330_111253.jpg

20200330_111303.jpg

20200330_111337.jpg

20200330_111414.jpg

20200330_111437.jpg

Edytowano przez Torn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna sprawa że po prostu lubię pióra. Fakt,  że i ja mam specjalny sentyment do piór tradycyjnych,  napełnianych w bardziej czy mniej mechaniczny sposób. Jest to według mnie jakiś inny - bliski magii - sposób pisania. Wydaje mi się,  że to właśnie pióro stalówkowe prowadzone ręką cofa zegar historii.  Mnie pióro zmuszało do estetycznego i uważnego rysunku liter.  Coś w tym jest. 

Tomasz

 

 

 

Edytowano przez Torn
Poprawienie literówek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry

 

Ja niestety "wpadłem" na Wasze forum i już po swoim 

wpisie przeczytałem, że to piorawieczne.pl.

Mnie również szczególnie bliskie są pióra wieczne.

Być może - sądzę - poprzez ten MB pójdę dalej w kierunku piór wiecznych

 

Tomasz

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...