Skocz do zawartości

Zapowiedź: Faber-Castell Hexo


_Pióromaniak_

Polecane posty

Faber-Castell Hexo

Faber-Castell zapowiedział nowy model pióra. Hexo będzie miało korpus i skuwkę z aluminium. Na początku dostępne w trzech kolorach (czarny, srebrny, różowy) i ze stalówkami w czterech rozmiarach: EF, F, M oraz B. Sugerowana przez producenta cena detaliczna to 150 zł.

Zdjęcia producenta:

767362654_fabercastellhexoczarne.jpg.a38f7c805dc9140ac0e46954abe7caac.jpg

645032454_fabercastellhexorozowe.jpg.f56cd1896ba5dc0ffef6af308c330033.jpg350208499_fabercastellhexosrebrne.jpg.60da913f076dfdf2f058beb72d709bd3.jpg

Do przeczytania,
Marcin

Edytowano przez Pioromaniak.pl
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Pioromaniak.pl napisał:

O tym nie pomyślałem :). Ale jeśli powierzchnia tego pióra to matowe aluminium, to jestem bardzo ciekaw jak będzie się prezentować na żywo.

Do przeczytania,
Marcin

Z tego co widać na zdjęciach lub renderach połysk i faktura będzie coś jak Lamy Al Star. Mi pasuje w szczególności z czarną stalówką - coś jak ninja. Cena umiarkowana i jeśli jakość będzie na tym samym poziomie do jakiego przyzwyczaił nas FC no to będzie duża zagwozdka co wybrać. Tylko ten uskok

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Ruffio napisał:

Z tego co widać na zdjęciach lub renderach połysk i faktura będzie coś jak Lamy Al Star. Mi pasuje w szczególności z czarną stalówką - coś jak ninja. Cena umiarkowana i jeśli jakość będzie na tym samym poziomie do jakiego przyzwyczaił nas FC no to będzie duża zagwozdka co wybrać. Tylko ten uskok

Sprawdzimy uskok, gdy pióro do nas fizycznie dotrze. Ciekawe jak się będzie układało w dłoni :).

Do przeczytania,
Marcin

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, MagdaZ napisał:

Kurde, właśnie narzekałam na brak odpowiedniego pióra dla mnie w FC a tu taki ideał. Kiedy będzie dostępne?

Hej Magda!

Mamy awizowaną dostawę na początek maja :). Dam znać na forum, gdy Hexo się pojawi.

Do przeczytania,
Marcin

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Napisano (edytowany)
16 godzin temu, Dapi napisał:

Jak wygląda sytuacja z hexo?

Proszę też o informację czy ten różowy to taki brudny, męski róż...

Hej Dapi,

kontaktowaliśmy się z Faberem. Hexo trafi do sprzedaży w ciągu dwóch tygodni. Wtedy też zobaczymy jaki naprawdę jest ten róż :). Jaki rozmiar stalówki chodzi Ci po głowie?

Do przeczytania,
Marcin

Edytowano przez Pioromaniak.pl
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Dnia 11.08.2020 o 09:20, rafi206 napisał:

Kupił już może ktoś to pióro? Zastanawiam się nad czarnym ze stalówką ef. Orientuje się ktoś w grubości stalówek Faber Castell? Zależy mi na linii zbliżonej do 0,3 z Platinium Preppy lub Shaeffer F.

Hej Rafi,

przygotowałem porównanie rozmiarów stalówek Hexo. Mam nadzieję, że będzie pomocne :). Papier: Rhodia, atrament Aurora Black.

101585067_1152444141786719_6976985148977


Do przeczytania,
Marcin

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pioromaniak.pl napisał:

Hej Rafi,

przygotowałem porównanie rozmiarów stalówek Hexo. Mam nadzieję, że będzie pomocne :). Papier: Rhodia, atrament Aurora Black.

101585067_1152444141786719_6976985148977


Do przeczytania,
Marcin

Super.......... Dziękuję za pomoc. 

Na was koledzy i koleżanki zawsze można liczyć 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Oznaczenia tęgości linii XF, F, M,... odnoszą się do rozmiaru ziarna, co powinno przekładać się na szerokość linii. Ten warunek producenci spełniają, chińskie też, przecież to robią automaty produkcji masowej. O rzeczywistej grubości decyduje ułożenie stalówki na spływaku, precyzja montażu, co przekłada się na sucha /mokra kreska, a więc wizualna grubość. O pomstę do Nieba woła, jak producenci drogich piór za nic mają nadzieje i oczekiwania klientów, którzy oczekują, że za takie pieniądze ich wymarzone pióro będzie wprost idealne. Montują ręcznie, pod nadzorem, a wypuszczają często buble (dużo, szybko, po kosztach), ludzie na taśmie zmęczeni, mają dosyć tej roboty. Paradoksalnie lepiej wypadają szkolne piórka "marketowe", tutaj tylko automaty, więc piórko czy długopis widzi ludzką rękę dopiero jak jest wyjmowane z pudełka przez dzieciaka (przepraszam, ucznia,😉) Tak więc albo cała seria dobra, albo zła, a to sprawdzają🧐🧐🧐.

Edytowano przez Klerk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...