Skocz do zawartości

Jaki wklad do dlugopisu MonnBlanc


ArekB

Polecane posty

Dzien dobry poszukuje odpowiedzi na pytanie zawarte w temacie, w salonie w Warszawie nie maja pojecia - moze ktos z was na podstawie fotografi bedzie mogl mi powiedziec jakie i gdzie 

wklady mam kupic, z góry dziekuje za podpowiedz

Arek

444.jpg

333.jpg

222.jpg

111.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w salonie Montblanc firmy Legic przy Nowym Świecie (albo innego oficjalnego dystrybutora tj marki) nie mają pojęcia - to pisadło to jest niewątpliwie podróbką pewnie z jakiegoś dużego kraju azjatyckiego...

Możesz sobie takie coś mieć na użytek własny.

W przypadku próby sprzedaży takiego przedmiotu zastosowanie znajduje :

Prawo własności przemysłowej:
Art. 305. 1. Kto w celu wprowadzenia do obrotu oznacza towary podrobionym znakiem towarowym lub oznaczone takim znakiem towary wprowadza do obrotu, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
2. W wypadku mniejszej wagi, sprawca przestępstwa określonego w ust. 1 podlega grzywnie.
3. Jeżeli sprawca uczynił sobie z popełnienia przestępstwa określonego w ust. 1 stałe źródło dochodu albo dopuszcza się tego przestępstwa w stosunku do towaru o znacznej wartości, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy
do lat 5

Więc lepiej nie ryzykować i sobie trzymać w szufladzie 🙃

Edytowano przez MarcinEck
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie był w żadnym salonie, tylko o tym zapomniał...

Podobnie jak zapominał się przywitać mniej zdawkowo i przedstawić na Forum...

I sądzę, że się już nie pojawi... bo to była taka próba wysondowania środowiska...

Edytowano przez MarcinEck
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypraszam sobie insynuacje, dlugopis został kupiony okolo 12 lat temu i jest to orginał, nie do konca rozumiem teksty o sądowaniu czegokolwiek? po co miałbym to niby robić.

Wszedłem na forum w dobrej wierze, zakładając że osoby ktore tu piszą pomogą. Co do przedstawianie się mam 45 lat - mieszkam w Dubaju - obecnie jestem w Polsce i doświadczam naszej narodowej przypadłości, mam na imie Arkadiusz i starsznie cieszę się że wszyscy chcą mi pomóc :)

Serdecznie wszystkich pozdrawiam i liczę że mimo wszystko ktoś rozpozna model i mi podpowie gdzie mogę szukać do niego wkładów.

A. 

P.S. Nawet mi do głowy nie przyszlo sprzedawac dlugopis - jest on prezentem a jak zapewne Szanowni wiedzą - prezentów się nie sprzedaje :) ale dziekuje za wykład :) 

Edytowano przez ArekB
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Amarok napisał:

@ArekB, a z drugiej strony, jeżeli to rzeczywiście jest podróbka, czy w salonie MB nie chcieli Ci tego zabrać?

Swoją drogą nie spotkałem się jeszcze z długopisem MB, który nie miałby mechanizmu twist.

https://drive.google.com/open?id=1a6D10lcRoRm48h2OYEiis8fSAbesp9vP

Link do lepszej jakosci zdjeć 

Nie do konca rozumiem czemu ktokolwiek miałby mi chciec zabierać legalnie kupioną własność? 

Pzd

A

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To proste : podrabianie znaków towarowych to kradzież.

Jeśli kupujesz kradziony przedmiot, to to nie jest legalne, a przedmiot zostaje Ci skonfiskowany na mocy prawa.

Jeśli natomiast usiłowałbyś taki przedmiot sprzedać, to stosuje się paragraf przytoczony powyżej.

Ale oczywiście, jeżeli faktycznie kupiłeś przedmiot legalnie, albo mając wrażenie, że legalnie i potrafisz to udowodnić - tj. wskazać sprzedawcę, przedstawić fakturę, rachunek lub kwit kasowy... to... możesz ewentualnie liczyć na łagodniejszy wyrok...

To dalej nie tłumaczy dlaczego wlazłeś obcesowo na Forum, nie przedstawiłeś się i bombardujesz nas pytaniami o instrument piśmienniczy o mocno podejrzanej proweniencji...

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, MarcinEck napisał:

To proste : podrabianie znaków towarowych to kradzież.

Jeśli kupujesz kradziony przedmiot, to to nie jest legalne, a przedmiot zostaje Ci skonfiskowany na mocy prawa.

Jeśli natomiast usiłowałbyś taki przedmiot sprzedać, to stosuje się paragraf przytoczony powyżej.

Ale oczywiście, jeżeli faktycznie kupiłeś przedmiot legalnie, albo mając wrażenie, że legalnie i potrafisz to udowodnić - tj. wskazać sprzedawcę, przedstawić fakturę, rachunek lub kwit kasowy... to... możesz ewentualnie liczyć na łagodniejszy wyrok...

To dalej nie tłumaczy dlaczego wlazłeś obcesowo na Forum, nie przedstawiłeś się i bombardujesz nas pytaniami o instrument piśmienniczy o mocno podejrzanej proweniencji...

 

Pytam sie o rodzaj wkładów - MODEL LUB SYMBOL  jakie mozliwe że mogą byc używane do rzeczonego piora i gdzie moge je nabyc czy w Warszawie czy w sieci - skoro w salonie MB nie mają już do tego modelu (Pioro zostało kupione od 12 do 15 lat temu) wkładów to założylem - być moze naiwnie - że osoby które są na tym forum podpowiedzą mi np o innych możliwościach które mogły by mi pomóc.

Co do obcesowego wejscia na forum na którym się LEGALNIE się zarejstrowałem podajac swoje dane to chyba Szanownego kolęge poniosła wyobraźnia z tą obcesowością i bombardowaniem oraz posty Szanownego Kolegi to typowy OFFTOPIC a nie odpowiedz na zadane pytanie. Jeśli Szanowny Kolega nie ma wiedzy lub nie umie mi odpowiedzieć na moje pytanie - to może po prostu nie pisać nic? 

Nawet w jednym zdaniu nie napisałem że chce byście mi je wyceniali czy dyskutowali o jego legalności bo nie mam potrzeby niczego nikomu udowadniać - potrzebuje sprawić bym mogl je ponownie używać - nie wiem czego tu mozna nie rozumieć?

Serdecznie Pozdrawiam Kolegę i życze zdrowia

A

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po paru godzinach szukania w sieci przynajmniej wiem jaki to model i z ktorego roku, zmienie wiec pytanie na to samo co poprzednio, czy ktos wie gdzie moge kupic wklady do :

 

ROLLER MONTBLANC NICOLAUS COPERNICUS z 2003 roku     ???

Orginalne lub zamienniki - z góry dziekuje

Pozdrawiam
A
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, MarcinEck napisał:

Jeśli w salonie Montblanc firmy Legic przy Nowym Świecie (albo innego oficjalnego dystrybutora tj marki) nie mają pojęcia - to pisadło to jest niewątpliwie podróbką pewnie z jakiegoś dużego kraju azjatyckiego...

A jeśli "pisadło" okaże się jednak oryginałem to salon może okazać się... podróbką 😀

ArekB - sugeruję wejście na stronę MB i skorzystanie z opcji "call concierge". Jeśli znasz nazwę modelu i możesz w zgłoszeniu podać numer wybity na pierścieniu to pewnie  kompetentnie pomogą Ci dobrać wkład a przy okazji potwierdzisz oryginalność posiadanego egzemplarza. Droga elektroniczna ma w tym przypadku tę przewagę nad bezpośrednią rozmową w jakimkolwiek salonie, że daje drugiej stronie czas na uzupełnienie wiedzy bez utraty twarzy, a wszechwiedzący nikt nie jest.

Powyższe uwagi i sugestie noszą charakter czysto teoretyczny - nie znam salonu Legic w Warszawie, nie kontaktowałem się nigdy z doradcą czy opiekunem MB, nie posiadałem i nie korzystałem z żadnego pióra MB, przez "Cień Wiatru" Zafona ledwie przebrnąłem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ArekB, zobacz jeszcze wątek dot. tego modelu na innym forum.

http://www.fountainpennetwork.com/forum/topic/239719-anyone-recognize-this-montblanc/?hl=%2Bmontblanc+%2Bnicolaus+%2Bcopernicus#entry2596145

Nie potrafię ocenić czy osoba, która na tamtym forum zabrała głos ma rację, ale jeden z wpisów brzmi:

Montblanc only ever produced the Copernicus POA as a fountain pen. [...]
Here is the authentic Nicolaus Copernicus with 'it's greenish-glowing faceted meteorite stone that decorates the clip'. 
The Copernicus is the most copied pen in the POA collection. The Chinese make copies of Copernicus style rollerballs, and fountain pens in many different colours.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj potwierdzają: https://www.montblanc.com/en-shop/discover/limited-editions/patron-of-art/hommage-a-nicolaus-copernicus.html
O ile uda Ci się otworzyć zakładki all details i about- u mnie wczoraj działały, dzisiaj już nie 😜
Wydziergane ze strony, bo nie chce mi się bawić żeby zadziałało:

<p>Launch: 2003<br>
Limitation: 4.810 Fountain Pens</p>
<p>Characteristics:<br>
• Anthracite-coloured lacquer<br>
• 925 sterling silver<br>
• Greenish meteorite stone set in the clip<br>
• Rhodium-plated 18-karat gold nib</p>
<p>Limited Edition 888<br>
<br>
Launch: 2003<br>
Limitation: 888 Fountain Pens</p>
<p>Characteristics:<br>
• 750 white gold<br>
• Rhodium-plated 18-karat gold nib<br>
• Clip and rings set with yellow diamonds</p>

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...